Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Jedz widelcem i chudnij

Nawet 2 kg w ciągu tygodnia - tyle można schudnąć jedząc posiłki wyłącznie widelcem. To nowa metoda dietetyczna, zwana forkingiem (ang. Fork – widelec).

Autorem niekonwencjonalnej metody jedzenia jest dietetyk Ivan Graviloff. Według naukowca posiłki spożywane wyłącznie za pomocą widelca, nie utuczą nas tak jak te, które jemy łyżką i nożem. Stosując się do tego ograniczenia nie zjemy więc zupy, zawiesistych sosów, kremów czy lodów. Albo zjemy, ale zdecydowanie wolniej i mniej. I w tym tkwi sekret skuteczności tej metody odżywiania, i nie tycia. Jest jeszcze inna, bardziej rygorystyczna odmiana forkingu. To ograniczenie się do użycia widelca także podczas przygotowania potraw, a więc rezygnacji np. z noża. Czy metoda jest rzeczywiście skuteczna? Jeśli przetestujecie, podzielcie się z nami i innymi czytelnikami swoimi wrażeniami.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. renia (Gość)

  odpada! za bardzo lubię lody :)

 2. monia (Gość)

  a lody tez spokojnie można jeść widelcem :)
  tego typu sztuczek jest więcej, np. jedzenie na mniejszych talerzach które wizualnie pokazuje, ze jemy wiecej itp :)

 3. yrek (Gość)

  dobre!

 4. aliss (Gość)

  może to i dobre jest .

 5. bag (Gość)

  Nie dziala! Zjadlem dzis 4 duze kawalki ciasta i to wlasnie widelcem, nawet nie widelcem - widelczykiem. Marna metoda na odchudzanie, raczej nic nie zastapi dobrego wypocenia sie.

 6. bhfdsdf (Gość)

  oglądałam w tv taki program i tam tą dietę wyśmiali

 7. badzia17

  jak dla mnie to brzmi zalosnie :)