Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Kapiel w piwie? Na zdrowie i urodę

Kąpiele w piwie stały się ostatnio bardzo popularną formą poprawy samopoczucia, zdrowia i urody. Sprawdź, gdzie możesz się im poddać.

Moda na piwne kąpiele przywędrowała do Polski od naszych południowych sądziadów, Czechów. To fantastyczny sposób na relaks, odstresowanie po ciężkim dniu i złagodzenie napięcia, odblokawanie porów skórnych, pobudzenie krążenia krwi i obniżenie ciśnienia. A wszystko za sprawą cennych skłądników, wydobywanych z chmielu, jęczmienia i słodu. Drożdże piwne, które są kolejnym składnikiem piwa kąpielowego pomagają przy trądziku, nieczystościach skóry, infekcjach grzybicznych skóry, zapobiegają przetłuszczaniu skóry.

Zawarte w nich witaminy: B1, B2, B5, B6, B12, Kwas foliowy, Niacyna, Biotyna pozytywnie wpływają na funkcjonowanie wielu organów naszego organizmu i przebieg procesów biochemicznych. Uodparniają go i wzmacniają.

Piwo działa odmładzająco na cerę i doskonale wpływa na skórę, włosy i paznokcie. Przeważnie w trakcie kąpieli wypija się niewielką ilość piwa, żeby działanie skutkowało od wewnątrz i na zewnątrz.

Jak wygląda kąpiel w piwie

Podstawowym elementem kąpieli piwnej jest woda o temperaturze 35 + 2°C, która wzbogacona jest o składniki, z których warzy się piwo. Stałość ciepła utrzymywana jest przez specjalne drewno, z którego produkowane są kadzie do kąpieli. Czas jej trwania wynosi 20 minut. Po kąpieli odbywa się 30-45 minutowa relaks i wypoczynek. Koszt zabiegu ok. 40 zł.

Gdzie można poddać się piwnym kąpielom

 • Centrum Rehabilitacyjne "Malinowy Zdrój", Solec Zdrój
 • Termy Medical WARMIA PARK, Pluski, k/o Olsztyna
 • Sanatorium „Włókniarz”, Busko-Zdrój
Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. Horny Squirrel (Gość)

  Z chęcią bym się wybrała :P Dobry pomysł - "w trakcie kąpieli wypija się niewielką ilość piwa, żeby działanie skutkowało od wewnątrz i na zewnątrz" :D

 2. Marek (Gość)

  W Polsce jest jeden producent piwa do kapieli - to browar Boss w Witnicy

 3. piwo (Gość)

  ja tam byłem :-)

 4. edi (Gość)

  W Willi Bohema w Kazimierzu Dolnym tez mozna skorzystac z kąpieli piwnej :)

 5. Marta (Gość)

  znajac zycie,ja bym wypila zamiast sie w tym kapac ;D

 6. Ulka (Gość)

  "SANDRA" w Pogorzelicy też takie kąpiele serwuje ;)

 7. Anna (Gość)

  A oto krotka prezentacja nt. kąpieli w piwku :) http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/chc...

 8. Weronika (Gość)

  Ile tak kąpiel kosztuje? Pozdrawiam :)

 9. meduza (Gość)

  W BUSKU ZDROJU w sanatorium MARCONI też są kąpiele w piwie

 10. edyta (Gość)

  w sulęcinie też można wykąpać się w piwie,w kapsule z hydromasazem,polecam