Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Kąpiele w słonej wodzie

Kąpiele w solankach to popularny i niedrogi sposób leczenia chorych stawów i skóry. Od wielu lat z powodzeniem stosowane są w lecznictwie, nie tylko ludowym.

Solanki swoje właściwości lecznicze zawdzięczają dużej zawartości chlorku sodu (ok. 2-5 proc. ). Podczas kąpieli odkłada się on w naskórku, tworząc tzw. płaszcz solny, który ułatwia wchłanianie skórze wchłanianie innych cennych pierwiastków z solanki, np. jodu.

Dla kogo?

Taka kąpiel w słonej wodzie doskonale rozluźnia mięśnie, pobudza mikrokrążenie, łagodzi stany zapalne skóry i niweluje bóle stawów. Polecana jest zwłaszcza osobom cierpiącym na bóle reumatyczne, choroby krążenia i skóry, np. łuszczycy.

Gdzie się kąpać?

W uzdrowiskach w Ciechocinku i Inowrocławiu, a także nadmorskich i beskidzkich kurortach można skorzystać z kąpieli w solankach o każdej porze roku. Można też wypróbować domowe kąpiele w słonej wodzie. Wystarczy kupić w aptece paczkę soli leczniczej, wsypać ją do wody o temp. ok. 38 st. i zanurzyć się w nią na ok. 15 min. Taką sól leczniczą można również wykorzystywać do okładów i inhalacji.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. olgessa (Gość)

    Hah z teo :)