Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Kawa pomoże uniknąć raka

Kończą się powoli czasy mówienia nałogowym kawoszom, że kawa jest niezdrowa, niedobra i szkodzi. Badania coraz częściej potwierdzają dobre działanie kawy na nasz organizm.

Naukowcy z Uniwersytetu w Detroit odkryli, że regularne picie kawy zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

Badania pokazały, że u osób, które piły nawet 6 filiżanek dziennie ryzyko zachorowania spadało nawet o 35 proc. Zaś u osób, które piły dwie, trzy filiżanki kawy na dzień o 12 proc.

Nie pozostaje nam więc nic innego jak zaakceptować wszystkie dobrodziejstwa kawy. Jakiś czas temu pisaliśmy o innych odkryciach dotyczących kofeiny... i także raka. Otóż okazało się, że ćwiczenia fizyczne poprzedzone kawą mogą nas uchronić przed rakiem skóry (czytaj: Kawa i sport uchronią cię przed rakiem skóry).

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. idaidka (Gość)

  no tak - ale nie ma lekarstwa które pomagając na jedno nie szkodzi drugiemu :/ przy 6 filiżankach można szybko nabawić się innych bardziej sercowych chorób ...
  ale jedna czy dwie - na zdrowie ;)

 2. Siwike (Gość)

  Kilka słów na temat kawy.
  Otóż większosć problemó wynikających z picia kawy dotyczy braku podstawoej wiedzy.
  Kawa jest uzywką i picie jej w dawkach niefizjologicznych daje efekty uboczne.
  Jaka jest dopuszczalna dawka?
  Do 30 mg dzinnie, tak jak 7 paierosó dzinnie itp.
  Mała filiżanka od kawy zwiera 30 mg.
  Moje pacjentki, ale te które ne stosowały wczesniejszych zadnych zdrowych zasad picia kawy przekraczają srednio dzienną normę ok. 900- 1500%.
  Obecnie najbardziej poszukiwaną kawą jest kawa która zawiera w filiżance kawy do 8 mg kofeiny,czyli 5 razy mniej niz filizanka zwykłej kawy, o takim samym smaku, plus reishi co jest fenomenalnym składem.
  Czekaliśmy na to 25 lat..
  Jezeli będzie zainteresowani tekstami o kofeinie, oststnio ukazała sie niezwykle interesująca praca z Akademii Medycznej, ze Szczecina, to prosze o korespondecnje , hcectnie ją wyslę.
  Z pozdrowieniami dla Stylistyki.
  Dr Eugeniusz Siwik

 3. Siwike (Gość)

  Zauważyłem, że zamieszczane są teksty dotyczące antykoncepcji.
  Jezeli Redakcja nie ma nic przeciwko temu to przeslę w prezencie moja książkę o antykoncepcji pt. Współczesne planowanie rodziny. Antykoncepcja XXI wieku.
  Jednym z działów jest antykoncepcja u mężczyzn, czyli wazektomia, która wykonujemy już trzeci rok.
  Ponownie z pozdrowieniami
  Dr E.Siwik

 4. Andreo (Gość)

  Palenie papierosów i picie kawy naturalnej ma swoje podłoże w sferze psychologicznej. Są to uzależnienia (jedyne narkotyki zalegalizowane w Polsce, do kupienia w każdym sklepie spożywczym czy kiosku "RUCH") wpływające na centralny układ nerwowy człowieka. Kawa ogołaca organizm człowieka z witamin - grupy B (wypłukiwana z organizmu). Jako zamiennik kawy naturalnej proponuje: herbatkę cynamonową (1 łyżeczkę od herbaty mielonego cynamonu zalać szklanką wrzątku, ostudzić i wypić(osad pozostawić). Pobudzenie organizmu jest takie, jak po wypiciu "małej czarnej" - z tym wyjątkiem, że brak jest zapachu kawy (który tak wiele osób uwielbia). Plus dla organizmu tej herbaty jest taki, że żołądek na tym nie cierpi. Powyższy opis jest przeze mnie praktykowany - gdy mam ochotę na namiastkę " małej czarnej". Polecam i pozdrawiam. ps. Andreo.