Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Koalicja RSM - nie daj się rakowi!

Co roku tysiące Polek pada ofiarą raka szyjki macicy. Ten często tragiczny w skutkach problem zdrowotny niszczy życie nie tylko samych kobiet, ale również ich rodzin. Niestety, pomimo szeroko zakrojonych, ogólnopolskich działań profilaktycznych statystyki zapadalności i umieralności na raka szyjki macicy nie poprawiają się.

Tak nie musi być!Rak szyjki macicy nie jest śmiertelnym wyrokiem. Dokonania medycyny zapewniają, iż jest on jedynym nowotworem, w walce z którym, skuteczna profilaktyka i wykorzystanie dostępnych dzisiaj instrumentów, takich jak testy cytologiczne, badania DNA oraz szczepienia HPV doprowadzają do jego skutecznego wyeliminowania. Wszystko, czego potrzeba to twoja troska o własne zdrowie i danie sobie szansy.

Pomimo faktu, iż jak dotąd nie udało się w Polsce opracować kompleksowej strategii profilaktycznej, takie próby nie ustają. Jedną z nich jest owocna współpraca Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, które przy współudziale Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet powołały do życia wyjątkową inicjatywę - Polską Koalicję na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy (Koalicja RSM).

Koalicja jest platformą zrzeszającą najważniejsze instytucje i osoby reprezentujące sektor publiczny, samorządowy, pozarządowy i prywatny, dla których profilaktyka raka szyjki macicy jest priorytetem.

Powstałe w ten sposób grono wybitnych ekspertów i praktyków postawiło sobie za cel zmniejszenie zachorowalności i umieralności Polek na RSM o połowę. Poprawa sytuacji w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy wiąże się z opracowaniem kompleksowego programu zdrowotnego i zainicjowaniem poważnych, społecznych dyskusji na ten temat.

Jeżeli problem RSM nie jest ci obojętny możesz przyłączyć się do tej ważnej akcji i wyrazić swoje poparcie dla działań Koalicji klikając na poniższy link.

http://koalicjarsm.pl/wesprzyj-nas.html

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość