Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

KONKURS - Pokonaj stres

Coraz częściej nie wytrzymujemy tempa życia codziennego. Jak uniknąć kryzysu i pozostać w dobrej formie psychicznej? Weź udział w naszym konkursie i wygraj doskonały poradnik o walce ze stresem i zapobieganiu depresji.

Stresu nie da się uniknąć. Każdy z biegiem lat i pod wpływem doświadczenia wypracowuje jednak indywidualne metody radzenia sobie z napięciem i problemami natury emocjonalnej.

Opowiedz nam o tym, jak walczysz ze stresem, co najbardziej zaburza równowagę emocjonalną w twoim życiu i dlaczego twoim zdaniem tak wiele osób cierpi dziś na zaburzenia depresyjne.

Wypowiedzi konkursowe należy umieszczać na forum w wątku KONKURS - Pokonaj depresję i stres

Konkurs potrwa od 1 do 10 lipca.

Co można wygrać?

Wydawnictwo Edgard ufundowało 2 poradniki "Pokonaj depresję, stres i lęk". Otrzymają je 2 osoby, których wypowiedzi redakcja mamZdrowie.pl uzna za najbardziej wartościowe i przydatne.

We wspomnianym poradniku, Stephen Briers, doświadczony psycholog kliniczny, krok po kroku wyjaśnia, w jaki sposób można skutecznie walczyć z depresją, lękiem, złością, fobiami czy niską samooceną, a także radzić sobie z codziennymi, emocjonalnymi kłopotami. Poradnik w przystępnej formie zapoznaje z narzędziami i metodami wykorzystywanymi w terapii oraz zawiera liczne ćwiczenia, dzięki czemu umożliwia samodzielne zastosowanie zasad terapii poznawczo-behawioralnej w praktyce. Za pomocą opisanych w książce metod w krótkim czasie możesz samodzielnie na trwałe zmienić myślenie i dzięki temu swoje życie na lepsze.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. grazyna49 (Gość)

  Depresja to bardzo powszechne zjawisko. Niestety często się tym nie przejmujemy. Ja walczę z nerwicą lękową już jakiś czas. Z równowagi wyprowadzić mnie mogą z pozoru błahe rzeczy typu tłum w sklepie czy konieczność zrobienia zakupów. Ciężko z tym żyć ale wiem, że można sobie pomóc.
  Moim najlepszym sposobem na walkę z nerwicą i swoimi lękami są przyjaciele. W ich towarzystwie odczuwam zdecydowanie mniejsze obawy, wiem, że jest przy mnie ktoś kto nie uważa mnie za osobę dziwną i w razie czego zawsze mi pomoże. Dlatego zawsze staram się zabierać ze sobą przyjaciół gdy muszę coś załatwić.
  Są jednak sytuacje gdzie jestem zdana wyłącznie na siebie. Co wtedy? Mówię sobie spokojnie, że każdy ma jakieś problemy, swoje osobiste lęki. Nie mam się czego wstydzić. A niech sobie ludzie mówią, że jestem dziwna. Ja i najbliżsi znają prawdę i to najważniejsze. Nie staram się za wszelką cenę przybrać wesołej miny i iść przed siebie. Prędzej bym uciekła. Podczas gdy cała się trzęsę i nie wiem co ze sobą zrobić, właśnie te słowa powtarzam " jest ok, nie tylko Ty na to cierpisz". To pomaga.
  Ludzie często mają zaburzenia depresyjne. Każdy człowiek ma problemy, z niektórymi nie umiemy sobie poradzić. Pojawia się następny kłopot i to wszystko sprawia, że nie wiemy co dalej robić. Nie umiemy się wziąć za rozwiązanie jednego problemu bo sądzimy, że nie damy rady, skoro tyle tego jest. To błąd.
  Drugim powodem dla którego ludzie tak często się stresują to presja otoczenia. Obawiamy się, że gdy jesteśmy inni i inaczej się zachowujemy to nie zostaniemy zaakceptowani. Ludzie w dzisiejszym świecie za bardzo chcą przypodobać się do towarzystwa i zapominają, że to właśnie indywidualność i oryginalność czyni człowieka szczęśliwym w zgodzie z samym sobą.