Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Kontrowersyjna dieta przedślubna

Amerykańskie panny młode coraz częściej sięgają po drastyczną metodę odchudzającą zwaną “K-E Diet”. By szybko zgubić kilogramy przed wielkim dniem, decydują się na odżywianie przez sondę nosowo-żołądkową.

Jeśli jesteś amerykańską panną młodą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoja wymarzona suknia wisi gotowa już od miesięcy, a przedślubna przymiarka to moment prawdy, przed którym drżysz bardziej niż przed możliwością potknięcia się w drodze do ołtarza. Często na dwa tygodnie przed uroczystością okazuje się, że stresy przygotowań odbiły się na obwodzie talii, a gorączkowe dopinanie wszystkiego na ostatni guzik nie sprzyja wizytom w siłowni.

I tu z pomocą przychodzi dr Oliver Di Pietro, który za 1500 dolarów wprowadzi ci przez nos gumową rurkę, przez którą w trakcie 10-dniowego planu będziesz karmiona mieszanką białka, tłuszczu i wody o dziennej wartości 800 kcal. Dzięki tej kontrowersyjnej metodzie podobno można zrzucić nawet 10 kilogramów, bez uszczerbku na masie mięśniowej. Tak twierdzi koordynator programu, który dodaje, że pacjenci w ogóle nie odczuwają głodu i doświadczają niewielu efektów ubocznych. Osoby decydujące się na taką dietę nie są hospitalizowane, a roztwór odżywczy noszą przy sobie w specjalnej torebce. Rurka oczywiście pozostaje w ich nosach przez 10 dni.

Fot. francisco_osorio Fot. francisco_osorio

Dr Di Pietro jest zdania, że zdjęcia „przed i po” mówią same za siebie, a stały nadzór lekarski sprawia, że metoda jest nie tylko efektywna, ale też bezpieczna - prócz typowych reakcji na brak błonnika i obniżoną wartość kaloryczną, nie ma żadnych poważnych konsekwencji. Krytycy nie są jednak aż tak entuzjastyczni i ostrzegają, że zbyt szybka utrata wagi może być niebezpieczna i nie przyniesie długotrwałych rezultatów. Z całą pewnością, takiej diety nie powinny stosować osoby z zaburzeniami pracy nerek, o czym zresztą uprzedza dr Di Pietro.


Ślub rządzi się swoimi prawami i pewnie wiele kobiet jest w stanie usprawiedliwić każde szaleństwo, byle tylko było jak w bajce. Zdecydowałybyście się na taki krok?

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość