Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Kosmetyki, których lepiej unikać

Są takie kosmetyki, które przynoszą więcej szkody niż pożytku. Zobacz, czego z pewnością nie tknęliby dermatolodzy i eksperci z zakresu pielęgnacji urody.

Peeling morelowy

Pięknie pachnie i głęboko oczyszcza – takie z pewnością jest pierwsze wrażenie. Jednak na dłuższą metę peelingi morelowe nie nadają się do stosowania na skórze twarzy. Drobinki pestek są zbyt ostre i jeśli wmasuje się produkt zbyt mocno, mogą uszkodzić naskórek i wręcz rozciągnąć pory, prowadząc do podrażnień, stanów zapalnych i konieczności coraz częstszego oczyszczania. Choć mogą z powodzeniem być stosowane do ciała, twarz lepiej potraktować delikatniejszym peelingiem drobnoziarnistym lub zdać się na dobrą kosmetyczkę i mikrodermabrazję.

Płatki oczyszczające

Płatki oczyszczające pory to prosta, szybka metoda na nieskazitelną skórę, ale stosowana regularnie niestety pogłębia jedynie problem i zmusza do ciągłego powtarzania zabiegu.

Płatki zawierają substancje, która przykleja się do zanieczyszczeń wewnątrz porów. Przy oderwaniu plasterka dochodzi do naciągnięcia skóry, a to z czasem skutkuje powiększonymi porami, które wymagają coraz częstszego oczyszczania.

Zamiast płatków oczyszczających, dermatolodzy polecają kosmetyki z dodatkiem retinolu. Doskonałym rozwiązaniem permanentnie zmniejszającym pory jest podobno terapia fotodynamiczna.

Błyszczyki bez filtra

Dr Christine Brown, dermatolog z Baylor University Medical Center w Dallas, twierdzi, że świecące drobinki w błyszczykach przyciągają więcej promieni słonecznych, które wnikają głęboko w skórę zamiast odbijać się od jej powierzchni, co prowadzi to do degeneracji kolagenu i elastyny. W rezultacie usta tracą pełny kształt, zmarszczki wokół ust ulegają podkreśleniu, a w najgorszym wypadku zwiększa się ryzyko raka skóry. Do makijażu dziennego wybierajmy pomadki i błyszczyki z filtrem, a te, które nie chronią nas przed promieniami UV zostawiajmy na wieczorne okazje.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość