Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Kuracja przeciwstarzeniowa w wieku przedmenopauzalnym

Kobiety w wieku przed menopauzą powinny dostarczać organizmowi dodatkowych porcji witamin i minerałów. Pozwoli to uniknąć lub ograniczyć w znacznym stopniu dolegliwości związane z zaburzeniami hormonalnymi w tym okresie oraz opóźnić procesy starzenia się organizmu.

Dieta kobiety w wieku przedmenopauzalnym powinna być bogata w tłuszcze nienasycone, które doskonale nawilżają skórę, włosy i paznokcie od wewnątrz i są niezbędne do funkcjonowania wszystkich komórek ustroju. Przeczytaj o tłuszczach dobrych i złych.

Codziennie należy zażywać 100mg magnezu i 200mg wapnia w postaci cytrynianu oraz multiwitaminę lub preparat mineralny, żeby zapobiec osteoporozie. Przeczytaj o źródłach wapnia. Natomiast zażywanie 1g witaminy C wpływa korzystnie na stan skóry, kości i układu odpornościowego.

Należy też sięgać po ekstrakt z pestek winogron i wyciąg z kory sosnowej, które zawierają bardzo silne przeciwutleniacze, usuwające wolne rodniki z komórek. Zalecana ilość to 100 mg dziennie. Naturalnym przeciwutleniaczem jest kwas alfaliponowy, który występuje w komórkach ciała. Wraz z wiekiem jego stężenie spada, a ustrój szybko zużywa zapasy, dlatego warto przyjmować jego suplementy w ilości 30-50 mg na dzień. Kwas alfaliponowy zwlacza wolne rodniki i ułatwia usuwanie toksyn z wątroby.

Kobietom, które w tym okresie obficie miesiączkują, zalecane są preparaty z żelazem.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Diana (Gość)

    Cudowne właściwości ma olejek z opuncji figowej bio agadir. Nazywany jest naturalnym botoksem i coś w tym jest ;) Zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek, nawilża i odświeża twarz. Używam od roku i polecam.