Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Laptop niebezpieczny dla skóry

Dziennik medyczny Pediatrics donosi, że ciepło generowane przez laptopy może powodować uszkodzenia skórne podobne do oparzeń słonecznych.

Odnotowano przypadki zmian skórnych w postaci rumienia i przebarwień o gąbczastej fakturze po długotrwałym trzymaniu laptopa na kolanach, szczególnie na nieosłoniętej skórze.

Zmiany te nie są trwałe i stosunkowo szybko ustępują, ale zdania co do ich szkodliwości są podzielone. Badacze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Bazylei ostrzegają, że nawet tak nieznaczne uszkodzenie może być czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju raka skóry. Brytyjscy dermatolodzy uspokajają jednak, że nie ma powodu do obaw, a pojawiające się zaczerwienienia są jedynie reakcją na podwyższoną temperaturę, co w medycynie funkconuje pod nazwą syndromu przegrzanej skóry.

Bez względu na opinie, logicznym jest wysnuć wniosek, że wielokrotne poparzenia, nawet niegroźne, mogą prowadzić do uszkodzeń tkanki i trwałych przebarwień. Jeśli zatem używasz laptopa regularnie i opierasz go na kolanach przez kilka godzin, zadbaj o swoje bezpieczeństwo używając specjalnych podkładek, dostępnych nawet z funkcją chłodzenia.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. marcelka855

    odnotowano przypadki... odnotujcie kolejny czyli mnie pocieszajacy jest fakt ze szybko znika ten rumien, mam nadzieje ze piszecie prawde :( moja lewa noga wygląda tragicznie