Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Lekkie nogi

Aby twoje nogi nie były ciężkie jak kłody, trzeba je aktywizować już od rana. Ruch i ćwiczenia najlepiej pobudzą w nich krążenie. Sprawdź, co im służy.

Po przebudzeniu - rowerek

Jeszcze leżąc w łóżku, zrób tzw. rowerek. Unieś obie nogi w górę i pedałuj nimi w powietrzu. Powtórz ćwiczenie co najmniej 10 razy na każdą nogę. Pamiętaj, żeby podczas ćwiczeń nie podnosić do góry pośladów.

Prysznic

Pobudzaj krążenie w nogach podczas prysznica. Naprzemienny tusz zimną i gorącą wodą zwęża, a następnie rozszerza naczynia krwionośne i limfatyczne. Najpierw polewaj łydki ciepłą wodą, a następnie przez taki sam czas oblewaj je zimną wodą. Powtórz to 3 razy.

Wolny czas na unoszenia

Czekając na przystanku lub w kolejce, wykorzystaj czas na ćwiczenia. Stojąc w lekkim rozkroku, unoś się rytmicznie na placach stóp i opadaj na pięty. Potwórz to ćwiczenie co najmniej 20 razy. Ćwiczenie to najlepiej wykonywać jak najczęściej, przy każdej okazji, gdy tylko musisz stać, np. podczas zmywania naczyń, myciu zębów czy prasowaniu.

Ćwiczenie na siedząco

To ćwiczenie możesz wykonywać siedząc za biurkiem w pracy czy przy stole. Podnieś energicznie w górę palce stóp, wciskając jednoczenie pięty w podłogę, a następnie unieś w górę pięty, nie odrywając placów od podłogi. Powtórz ćwiczenie co najmniej 10 razy. To ćwiczenie także możesz wykonywać przy każdej sprzyjającej okazji.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Olimpiakos (Gość)

    Samir! In the first pass, do you think that you can flip him, with yourright hip prsseure on to his stomach?If so, do you think, that the half boston crab wouldl be reachable, grabbing his left leg, with your right arm?

  2. Anthony (Gość)

    Dzisiaj przeczytałem 3 RECEPTĘ jest super wiele się słyszy o melibotazmie ale teraz wiem jak mam go wykorzytać w praktyce jak to sie mf3wi nie polejesz nie pojedziesz ) czekam na kolejną