Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Listopad - czas walki z cukrzycą

Co 5 sekund u kolejnej osoby diagnozuje się cukrzycę. Co 10 sekund ktoś umiera z powodu jej powikłań. W Polsce choruje obecnie 2 miliony osób. Nie powiększaj tych tragicznych statystyk.

Koalicja na rzecz Walki z Cukrzycą ogłosiła listopad miesiącem walki z chorobą. Celem kampanii edukacyjnej jest zwiększenie świadomości i zainspirowanie do poświęcenia większej uwagi profilaktyce.

W największych miastach Polski: w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i w Łodzi, działają punkty diabetologiczne, w których można w listopadzie bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi, określić wskaźnik BMI, a także skontrolować ciśnienie tętnicze.

Uruchomiono także specjalny telefon – diabetofon (22/ 545 37 26), pod którym konsultanci udzielają informacji osobom chorym i ich rodzinom na temat cukrzycy i prowadzonych bezpłatnych badań.

Na stronie kampanii www.nie-cukrzycy.pl wykonać test ryzyka oraz znaleźć porady dotyczące prewencji choroby, zapobiegania powikłań czy diety.

W większości wypadków rozpoznanie cukrzycy jest przypadkowe i następuje podczas rutynowej wizyty u lekarza lub pobytu w szpitalu związanego z inną dolegliwością.

Co piąty Polak nigdy nie wykonał badania stężenia glukozy we krwi, a według jednej trzeciej z nas cukrzycy nie można zapobiec. Czas zmienić błędne przekonania i postępowania. To wasza misja na listopad!.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Jodi (Gość)

    Which came first, the problem or the solinuot? Luckily it doesn't matter.

  2. Jodi (Gość)

    Which came first, the problem or the solinuot? Luckily it doesn't matter.

  3. Jodi (Gość)

    Which came first, the problem or the solinuot? Luckily it doesn't matter.