Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Listopad - czas walki z cukrzycą

Co 5 sekund u kolejnej osoby diagnozuje się cukrzycę. Co 10 sekund ktoś umiera z powodu jej powikłań. W Polsce choruje obecnie 2 miliony osób. Nie powiększaj tych tragicznych statystyk.

Koalicja na rzecz Walki z Cukrzycą ogłosiła listopad miesiącem walki z chorobą. Celem kampanii edukacyjnej jest zwiększenie świadomości i zainspirowanie do poświęcenia większej uwagi profilaktyce.

W największych miastach Polski: w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i w Łodzi, działają punkty diabetologiczne, w których można w listopadzie bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi, określić wskaźnik BMI, a także skontrolować ciśnienie tętnicze.

Uruchomiono także specjalny telefon – diabetofon (22/ 545 37 26), pod którym konsultanci udzielają informacji osobom chorym i ich rodzinom na temat cukrzycy i prowadzonych bezpłatnych badań.

Na stronie kampanii www.nie-cukrzycy.pl wykonać test ryzyka oraz znaleźć porady dotyczące prewencji choroby, zapobiegania powikłań czy diety.

W większości wypadków rozpoznanie cukrzycy jest przypadkowe i następuje podczas rutynowej wizyty u lekarza lub pobytu w szpitalu związanego z inną dolegliwością.

Co piąty Polak nigdy nie wykonał badania stężenia glukozy we krwi, a według jednej trzeciej z nas cukrzycy nie można zapobiec. Czas zmienić błędne przekonania i postępowania. To wasza misja na listopad!.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość