Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe, określane również mianem łysienia typu męskiego, to najczęściej występująca postać łysienia, która może dotyczyć również kobiet.

Nadmierne wypadanie włosów jest w tym przypadku wynikiem uwarunkowanej genetycznie nadwrażliwości na pochodną testosteronu, która wpływa na kurczenie się mieszków włosowych i w końcu całkowicie zahamowuje proces produkcji włosów.

Pierwsze objawy łysienia androgenowego mogą pojawić się już u kilkunastoletnich chłopców. Typowo choroba rozpoczyna się od cofnięcia linii włosów na skroniach i czole, po czym proces wypadania włosów zaczyna stopniowo obejmować całą powierzchnię skóry głowy.

W leczeniu łysienia androgenowego stosuje się zwykle kombinację różnych technik, wśród których wymienić należy przeszczep włosów, terapie farmakologiczne, zabiegi z zastosowaniem pola magnetycznego oraz szereg preparatów kosmetycznych.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. KarolGołąbek (Gość)

    Mi nie dość że zaczęły wypadać włosy to jeszcze zaczynają się robić siwe. Tragedia, chociaż ostatnio korzystam z tego gr-7 i jak na razie zaczynam zauważać efekt. Ma ktoś też taki problem i udało mu się coś z tym zrobić ??