Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Łysienie u kobiet

Łysienie należy do najczęściej występujących i bardzo trudnych w leczeniu chorób włosów. Występuje nie tylko u mężczyzn, ale też u kobiet. Może pojawić się w każdym wieku.

Łysienie plackowate może pojawić się nawet u dzieci, niezależnie od płci. Choroba atakuje zazwyczaj nie tylko głowę, ale też brwi, rzęsy, pachwiny i doły pachowe. Przyczyny choroby nie są dokładnie znane, ale przypuszcza się, że mogą ją wywołać zaburzenia układu nerwowego, zaburzenia hormonalne i ropne ogniska zapalne w organizmie (zatoki, zęby, migdałki). Leczenie powinien prowadzić lekarz dermatolog. Zdarzają się przypadki samoistnego cofnięcia się zmian, ale częściej są one niestety trwałe.

Łysienie poporodowe - występuje między 10 a 12 tygodniem po porodzie. Trwa zazwyczaj kilka miesięcy i cofa się całkowicie. Leczenie nie jest konieczne, ale warto wcierać w skórę głowy mieszanki wzmacniające włosy i stosować produkty wielowitaminowe.

Łysienie rozlane jest najczęściej chorobą dziedziczną, ale mogą ją także powodować zaburzenia hormonalne i układu nerwowego. Łysieniu może towarzyszyć łojotok i łupież. Łysienie rozlane ma charakter przewlekły, a jego leczenie polega przede wszystkim na usuwaniu jej przyczyn, a więc na ogólnym wzmacnianiu układu nerwowego i organizmu. Miejscowo stosuje się mieszanki wyłuszczające.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Irena (Gość)

    Przy drugim dziecku wlosy zaczely mi wypadac jeszcze przed porodem, a po to juz byla masakra... Do tej pory nie moge odzyskac dawnej czupryny :( Mozecie mi cos poradzic?

  2. iwonkaaa (Gość)

    Wiecie ze ja sama tez przechodziłam przez ten koszmar z odrastaniem włosów i wypadaniem,zwlaszcza po ciazy...To bylo starszne,kiedy tak naprawde zadne szampony mi nie pomgały.Ale w koncu to co okazalo sie skuteczne,to zabieg mezoterapii głowy ,który zrobiłam na Kabatach w Elite.Włosy jakos zaczeły normalnie rosnac i wszystko wróciło do normy.