Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Maqui - fenomenalna jagoda

Najbardziej imponująca siła antyoksydacyjna, największy potencjał w zakresie spalania tłuszczu, fenomenalne działanie immunomodulujące i moc wartości odżywczych – to wszystko w malutkiej jagodzie, która właśnie podbija światowe rynki.

Goji i acai muszą chwilowo usunąć się w cień. Najnowszym hitem na liście superowoców jest jagoda Maqui, która została okrzyknięta najskuteczniejszym naturalnym spalaczem tłuszczu na świecie.

Pochodzi z patagońskich obszarów Chile i Argentyny, gdzie od stuleci była wykorzystywana przez plemiona indiańskie do leczenia różnorodnych chorób i przywracania sił witalnych. Znamienny jest fakt, że spożywający ją Mapucze nigdy nie ulegli wrogim najeźdźcom i zdołali oprzeć się nawet ponad trzystuletniej konkwiście. W czym tkwi sekret fenomenalnego działania tego niewielkiego owocu?

Badania kliniczne wykazały, że spośród wszystkich produktów znanych na Ziemi, jagody Maqui zawierają najwyższe stężenie antocyjanin (aż 10 razy więcej niż jakiekolwiek inne źródło pokarmowe!) - barwników roślinnych o niezwykle silnym działaniu antyoksydacyjnym.

Dzięki tym właściwościom, są niezastąpione w odwracaniu efektów starzenia się organizmu, a zatem pozwalają zachować urodę i witalność, chronią oczy, a także zapobiegają szeregowi chorób cywilizacyjnych. Antocyjaniny uczestniczą między innymi w syntezie kolagenu, obniżają kruchość naczyń włosowatych oraz wykazują aktywność antywirusową i przeciwnowotworową.

Fot. www.bestmaquiberry.com Fot. www.bestmaquiberry.com

Jagody Maqui biją jednak rekordy popularności ze względu na obiecujące właściwości odchudzające. Chris Kilham, profesor etnobotaniki z Uniwersytetu Stanu Massachusetts twierdzi, że Maqui mogą wspomagać odchudzanie poprzez optymalizowanie poziomu glukozy we krwi, a badania przeprowadzone w Japonii sugerują, że antocyjaniny wykazują znaczący potencjał w zakresie prewencji syndromu metabolicznego.  

Niestety preparaty produkowane na bazie jagód Maqui nie należą do najtańszych, a ich nagła popularność otworzyła licznym oszustom drzwi do łatwego zarobku. Jeśli jednak zastanowić się nad potencjalnymi kompleksowymi korzyściami z takiej owocowej kuracji, jest to jak najbardziej uzasadniony wydatek (pod warunkiem, że zamówimy preparat w dobrej aptece).

Prócz antyoksydantów jagody Maqui zawierają w swoim składzie liczne cenne substancje odżywcze, m.in. potas, fosfor, białko, aminokwasy, mangan, magnez, bor, fitosterole i kwasy tłuszczowe, więc ich działanie wykracza daleko poza odmładzanie i wyszczuplanie sylwetki. Maqui to również ochrona przeciwmiażdżycowa, wzmożona energia, lepszy nastrój, większa zdolność do koncentracji uwagi i pewnie wiele innych dobrodziejstw, które jeszcze nie zostały potwierdzone naukowo.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość