Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Marsz różowej wstążki w 15 miastach Polski

To już 10 edycja ogólnopolskiej akcji pn. Marsz Różowej Wstążki, która na stałe wpisała się w kalendarz jesiennych wydarzeń w całym kraju. Ideą akcji jest popularyzowanie wiedzy o raku piersi, solidaryzowanie się ze wszystkimi chorymi na ten nowotwór i zachęcanie kobiet do korzystania z badań profilaktycznych

Podczas Marszu wszystkie kobiety, które zakupią symboliczny produkt z różową wstążką, będą miały możliwość skorzystania z badań USG piersi i mammografii. Honorowy patronat nad tegorocznym jubileuszowym Marszem w Stolicy objęła Prezydent m. st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Gościem honorowym będzie Fran Drescher, znana z amerykańskiego serialu „Niania Fran”, obecne będą również Ambasadorki Kampanii: Anna Popek, Magdalena Cielecka, Ewa Bem oraz Henryka Bochniarz.

  • Start Marszu: 11 października, godz. 12.00 Nowy Świat, róg ul. Chmielnej.
  • Finał: Krakowskie Przedmieście, róg ul. Królewskiej. W programie:
  • Badania USG i mammograficzne
  • Porady lekarzy onkologów
  • Porady kosmetyczne
  • Występ dziecięcego zespołu taneczno-wokalnego „Fasolki” oraz Teatru Pantomimy TOK
  • koncert Eweliny Flinty i Łukasza Zagrobelnego

Marsze Różowej Wstążki odbywają się również w 14 innych miastach Polski: 25.09 Marsz przeszedł ulicami Tarnowskich Gór, kolejne odbędą się 10.10 – w Oławie i Rzeszowie; 11.10 – w Gdańsku, Koninie, Ostrołęce, Lublinie, Łodzi, Nowym Sączu, Rybniku i Toruniu; 12.10 w Szczecinie a 18.10 w Białymstoku i Zielonej Górze.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Majka (Gość)

    A co powiecie o akcji i haśle portalu Menopauza.pl "Mammografia to tylko 15 minut kwadrnas, który może uratować życie" - dla mnie mocne i trafia do ludzi, zgadzacie się?