Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Melasa receptą na otyłość?

Powstaje jako produkt uboczny podczas produkcji cukru spożywczego, a według najnowszych badań może stanowić istotne narzędzie do walki z otyłością.

Badania przeprowadzone na myszach wykazały, że bogaty w polifenole ekstrakt melasy może redukować problem otyłości u osób, których dietę określa się jako wysokotłuszczową.

W badaniu, myszy, które wraz z wysokotłuszczową dietą otrzymywały 4-procentowy ekstrakt melasy, po 12 tygodniach wykazywały niższą wagę, mniejszą zawartość tłuszczu w ciele, a we krwi obniżony poziom leptyny – hormonu produkowanego przez komórki tłuszczowe.

“Wygląda na to, że ekstrakt melasy redukuje wagę ciała poprzez zmniejszenie absorbcji kalorii. To niezwykle ważne odkrycie w dobie wciąż narastającego problemu nadwagi i otyłości” - mówi aytor badania dr Richard Weisinger.

Testy kliniczne zaplanowano na przyszły rok. Jeśli okaże się, że testowany ekstrakt jest skuteczny również w przypadku ludzi, będziemy mieć w zanadrzu zupełnie nowe, nieskomplikowane narzędzie do kontroli wagi i walki z otyłością.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość