Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Mity o seksualności mężczyzny

Od kaloryczności nasienia do pseudonaukowych dociekań o znaczeniu rozmiaru stopy – świat jest pełen zabawnych informacji na temat sfery seksualnej mężczyzny. Oto 5 klasycznych mitów, które najwyższy czas definitywnie obalić.

Mit 1: Przeciętny mężczyzna myśli o seksie co 7 sekund.

To prawie tak często jak bierzemy oddech. Nikt nie ma aż tak wybujałych potrzeb! W jednym z najbardziej wyczerpujących amerykańskich badań poświęconych zachowaniom seksualnym dowiedziono, że 43% mężczyzn nie myśli o seksie nawet raz dziennie. Większość ankietowanych panów przyznała, że erotycznie zabarwione myśli pojawiają się od kilku razy w miesiącu do kilku razy w tygodniu.

Mit 2: Single prowadzą bujniejsze życie erotyczne niż żonaci.

Mogłoby się wydawać, że z sypialni małżonków wieje nudą, a single co noc zawijają do innej przystani, ale to w rzeczywistości żonaci mężczyźni uprawiają seks znacznie częściej niż wolni.

Z badań przeprowadzonych w 2006 roku wynika, że mężowie kochają się ze swoimi partnerkami od 28 do 400 procent częściej niż kawalerzy (w zależności od wieku), a ich pożycie jest bardziej urozmaicone.

Mit 3: Męskie nasienie jest kaloryczne.

Nasienie składa się z wielu składników odżywczych (również z fruktozy), ale mimo to nie jest kaloryczne. Wartość kaloryczna przeciętnego wytrysku to nie więcej niż 15 kalorii.

Mit 4: Mężczyźni o dużych stopach są hojnie obdarzeni przez naturę.

Prawdą jest, że na rozwój palców stóp i penisa ma wpływ ten sam gen, ale długość tych pierwszych w żaden sposób nie determinuje długości drugiego.

Badanie, w którym wzięło ponad 3000 mężczyzn nie wykazało absolutnie żadnej korelacji tego typu. By nie polegać jedynie na subiektywnej ocenie ochotników, naukowcy, no cóż, wzięli nawet sprawy w swoje ręce.

Mit 5: Mężczyźni nie udają orgazmów.

Choć z badań wynika, ze kobiety robią to znacznie częściej mężczyznom też zdarza się udawać orgazm. W przeprowadzonej ankiecie, tylko 47% mężczyzn twierdziło, że zawsze osiągają spełnienie w trakcie penetracji, a 3% przyznało, że nigdy nie osiągnęli jeszcze orgazmu podczas stosunku.

Znacie jeszcze jakieś rewelacje, którym należałoby zadać kłam?

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość