Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Najlepsze niskokaloryczne drinki - jeśli już pić, to co?

Święta, Nowy Rok, karnawał – nie, nie mamy zamiaru nawoływać o całkowitą abstynencję. Podpowiadamy jedynie, co pić, by zakupiona tydzień temu sukienka czy koszula posłużyła na więcej niż jedną okazję, a poczucie winy nie zatruło szampańskiego nastroju.

Jeden z pozoru niewinny drink może spokojnie stanowić ¼ naszego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Nie trzeba chyba dodawać, że jest to zupełnie bezwartościowy „posiłek”, nie licząc kawałka pomarańczy zatkniętego na ściance szklanki. Cukier trzcinowy, słodkie likiery i kolorowe syropy wzbogacają co prawda doznania wizualno-smakowe, ale ich piorunujące wrażenie mija szybciej niż poranny ból głowy, a dopieszczone komórki tłuszczowe zostają na dłużej.

Podpowiadamy zatem, co sączyć jeśli figura nam miła, ale nie wyobrażamy sobie bezprocentowego karnawału.

Szampan

120-ml kieliszek szampana to jedynie 85 kcal - o 15 kcal mnie niż zafundujesz sobie pijąc małe piwo lub 120 ml wina, a nie oszukujmy się, na jednym nigdy się nie kończy. W tym przypadku zaletą szampana są bąbelki, które sprawiają, że dość szybko pojawia się uczucie pełności, a co za tym idzie, z reguły nie jesteśmy w stanie wypić go dużo.

Gin z tonikiem

Klasyka gatunku i bodajże najpopularniejszy drink świata – podobno pozwolił Brytyjczykom zająć i utrzymać Indie dzięki zawartej w toniku chininie, która chroniła żołnierzy przed malarią. Nas z pewnością uchroni przed wlewaniem w siebie pustych kalorii. Jeden drink to około 103 kcal przy proporcjach 30ml ginu/ 90ml toniku.

Jabłkowe martini

Choć spopularyzowany przez Carrie Bradshaw COSMOPOLITAN nie znajdzie u nas aprobaty, nie wszystkie martini dostają czerwona kartkę. Spróbuj wersji 75ml sour mix (baza do drinków), 25ml wódki i 25ml kwaśnego likieru jabłkowego. Takie słodko-kwaśne zielone jabłuszko to 160 kcal.

Wódka i Sprite Zero

Fakt, nie jest to najbardziej wyszukany drink w barze, ale orzeźwia i nie jest zabójczy dla talii. Połączenie wódki i jakiegokolwiek limonkowego napoju gazowanego w wersji Diet to mniej niż 100 kcal – w jednej porcji oczywiście...

Mudslide

Mudslide to największe zaskoczenie tego zestawu. Smakuje i wygląda na bardziej kaloryczny niż garść krówek ciągutek, a w rzeczywistości klasyczna wersja z wódką, Bailey’s Irish Crème i Kahlua Coffee Liqueur (30ml każdego) to 184 kcal.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość