Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Narty biegowe

Zimą narty biegowe są doskonałą formą ruchu. Podczas jazdy na nich pracują wszystkie mięśnie, a stawy nie są nadmiernie obciążone.

Jazda na nartach biegowych ma wiele zalet. Spalamy kilogramy, dbamy o formę fizyczną i kondycję, kształtujemy mięśnie całego ciała. Do tego ta forma narciarstwa jest mało urazowa i nie obciąża stawów. Na biegówkach można jeździć w każdym wieku, ślizgać się, człapać, jak również ścigać krokiem klasycznym lub łyżwowym. Aby uprawiać tę formę sportu nie trzeba koniecznie jeździć w góry. Wystarczy ścieżka w parku lub lesie, nawet wtedy, gdy śniegu jest niewiele. Strój na narty biegowe różni się od typowo narciarskiego. Powinien być lekki.

Więcej dowiesz się na www.skiforum.pl.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. m57 (Gość)

    Biegówki do naprawdę super zabawa. Mieszkam w Warszawie w zimie 2009/2010 udało mi się wybrać na biegówki do Puszczy Kampinoskiej 26 razy. Były to spacery na trasie ok. 10 km trwające od 1,5 do 3 godzin i podkreślam spacer na nartach, czasami z 8-letnią córką i żoną, a nie ambitny bieg sportowy. Mimo, że w tym czasie jadłem czekoladę i pierniczki śliwkowe w czekoladzie (super !!!) schudłem 8,5 kg.
    W zimie 2010/2011 było mniej śniegu, udało się wybrać na biegówki 9 razy i znowu straciłem 2 kg.