Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Nigdy nie jest za późno, by zacząć ćwiczyć

Jeśli jesteśmy już dorosłymi osobami, a nigdy do tej pory nie ćwiczyliśmy, nie zniechęcajmy się! Naukowcy apelują, że trening rozpoczęty w każdym wieku poprawia nasze zdrowie i zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób.

Izraelscy naukowcy prowadzili badania emerytów przeszło 10 lat i dopiero teraz doszli do ostatecznych wyników.

Badani emeryci mieli 70, 78 i 85 lat. Podzielono ich na dwie grupy. Staruszkowie, którzy są aktywni (cztery godziny treningu tygodniowo) oraz nieaktywni (mniej niż cztery godziny). Rezultaty są naprawdę zaskakujące.

Okazuje się bowiem, że osoby aktywne (trenujące już w 70. roku życia - nie przez całe swoje życie) były o 12 proc. mniej narażone na śmierć niż te nieaktywne.

Naukowcy zdumieni wynikami badań mówią, że kliniczne konsekwencje aktywnego trybu życia sięgają naprawdę daleko. Aktywni staruszkowie mieli znacznie lepszy stan zdrowia niż ci, którzy stronili od ruchu.

"Rzeczywiście okazuje się, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć ćwiczyć" - mówią lekarze. My również zachęcamy i dodajemy jeszcze - im wcześniej, tym lepiej!

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. fitbabeczka

    Nigdy nie jest za późno by zacząć ćwiczyć i by pozbyć się zbędnych kilogramów. A ja połączyłam ćwiczenia ze zrzucaniem wagi. i dodatkowo wspomogłam się l-karnityną Direct, przyśpieszyła spalanie tłuszczu. teraz mam świetną zabawę na fitness i zgrabną figurę :) Trzeba tylko chcieć