Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Nowa technika usuwania tatuaży

Dobra wiadomość dla tych, którzy pod wpływem alkoholu, porywów serca lub presji rówieśników sprawili sobie trwałą pamiątkę na ciele, a teraz chcą za wszelką cenę wymazać, nomen omen, barwną przeszłość.

Usuwanie tatuażu to długotrwały proces. Większość wymaga około 5 sesji, między którymi należy zachować 6-tygodniowy odstęp, przy czym zdarza się, że potrzebnych jest nawet kilkanaście zabiegów. Łatwo policzyć zatem, jak długo zajmuje pozbycie się niechcianej pamiątki.

Nowa technika laserowa, znana chirurgom i dermatologom jako R20, skraca proces usuwania tatuażu z nawet ponad roku do kilku miesięcy. W trakcie wizyty wykonuje się cztery naświetlania w 20-minutowych odstępach, dzięki czemu podczas jednego zabiegu usuwa się większą ilość tuszu. Mimo iż taka procedura powoduje większe podrażnienie skóry, ostatecznie nie powoduje wyraźniejszych blizn niż metoda tradycyjna.

Fot. Robby Mueller Fot. Robby Mueller

Dr Mitchell Chasin odnosi się do techniki R20 bardzo entuzjastycznie i widzi ją jako standardową procedurę w przypadku usuwania tatuaży w przyszłości, mimo iż jest droższa od obecnie dostępnych metod. “To nie tylko sposób na skrócenie całego procesu, ale również zapewnienie lepszego wyglądu skóry po zabiegach” – tłumaczy. W tej chwili jedna sesja wymazywania przeszłości kosztuje około $600.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Gość (Gość)

    Witam! Czy ktoś sie orientuje gdzie można taki zabieg wykonać? Przydało by sie wiecej informacji czy jest on możliwy do wykonania w Polsce lub "okolicach u sąsiadów". Pozdrawiam.

  2. ReZa

    Artykuł już troche czasu temu został napisany . ale ja iałam okazje skorzystac własnie takiego laserowego usuwania tatuażu . Ogólniez efektów jestem bardzo zadowolona , bo była to dla mnie niechciana pamiatka . A co do miejsc które są w Polsce do polecenia to na pewno Klinika miracki w Warszawie . Tutaj chyba jako jedyni posiadają laser picosure , dzięki któremu te usuwanie jest mniej bolesne .I radzi sobie nawet z kolorowymi tatuażami tak jak np z moim . dał rade ;)

  3. kapucynka

    Tatuaż super usuwa laser PicoSure. Widziałam na żywo efekt po - rewelacja! Ultranowoczesna technologia w tym urządzeniu związana jest ze skróceniem czasu trwania zabiegu (wiadomo, że nie należy on do najprzyjemniejszych) + szybciej widzi się efekty i skuteczność. W Warszawie takim sprzętem dysponuje m.in. klinika Dr Krajewskiego: http://estivance.pl/zabiegi/picosure-cynosure/ . To znakomity fachowiec w dziedzinie beauty więc na pewno Ci pomoże. Koniecznie się zapisz na konsultacje!