Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Oblicz wiek swojego zdrowia

Badanie przeprowadzone przez agencję Bupa wskazuje, że przeciętny Brytyjczyk traci około 12 lat życia na skutek nieodpowiedniego odżywiania i niezdrowych nawyków. Co zrobić, by nasz wiek biologiczny pokrywał się z metryką?

Na skutek ubogiej diety, braku aktywności fizycznej i wyniszczających nałogów, nasz wiek biologiczny rzadko pokrywa się z danymi, które wynikają z aktu urodzenia. U więcej niż jednej na osiem osób obserwuje się skrócenie długości życia nawet o 20 lat.

Wszyscy wiemy, że papierosy i alkohol rujnują zdrowie, ale świadomość tego, ile lat niepotrzebnie skreślamy z życiorysu nadaje tej wiedzy bardziej dramatycznego znaczenia – mówi dr Annabel Bentley, dyrektor medyczny w Bupa Health and Wellbeing.

By zmotywować ludzi do cofnięcia wskazówek zegara biologicznego, Bupa stworzyła specjalny kalkulator, który pozwala ocenić, jak codzienne nawyki wpływają na oczekiwaną długość naszego życia. Na podstawie obliczeń dowiemy się też, co zrobić, by żyć dłużej i w lepszym zdrowiu.

Kalkulator jest dostępny w języku angielskim i opiera się na anglosaskim układzie jednostek miar. W razie problemów, służymy pomocą. Dla ułatwienia dodajemy też linki do konwerterów miar.

Koniecznie poinformujcie nas o wynikach!

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość