Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Obudź się piękniejsza

Nie bez powodu mówi się, ze sen piękności sprzyja. Tych 8 (no dobrze, 5) godzin to najlepszy czas na zabiegi pielęgnacyjne, na które i tak nie możesz sobie pozwolić w ciągu dnia.

W ciągu dnia wykluczone są wszelkie mazidła i odżywki, a wieczorem nie w głowie nam drobiazgowe zabiegi pielęgnacyjne. Na szczęście, możemy traktować sypialnię jako domowy salon piękności, w którym pod osłoną nocy i bez naszego świadomego udziału dzieją się kosmetyczne cuda.

Bruce Katz z Kliniki Chirurgii Kosmetycznej w Centrum Medycznym Mount Sinai i stylista Liam Carey udzielają kilku rad, dzięki którym każdego dnia będziesz budzić się piękniejsza.

Używaj satynowych lub jedwabnych poszewek na poduszkę

Nie wiadomo, czy spanie z twarzą przylegająca do poduszki prowadzi do powstania zmarszczek, ale bawełniane poszewki często pozostawiają nam nieatrakcyjne odciski, które można z łatwością wyeliminować używając poszewek satynowych czy jedwabnych.

Z takich materiałów ucieszą się też twoje włosy, które w ciągu nocy narażone są na ciągłe maltretowanie. Kolejny bonus – kosmetyki nałożone na twarz nie zetrą się tak szybko jak w kontakcie z bawełnianą poduszką, co oznacza, że twój najnowszy krem za astronomiczną sumę będzie miał szansę zrobić swoje.

Używaj kosmetyków przeznaczonych na noc

Z założenia powątpiewamy, jakoby między kosmetykami przeznaczonymi do użytku na dzień i na noc była jakakolwiek różnica, ale na szczęście nie wszystkie koncerny farmaceutyczne próbują nas oszukać. Istnieje szereg kosmetyków, które faktycznie dopasowują się składem do konkretnych procesów regeneracyjnych, które zachodzą w skórze, gdy śpimy. Nocą zwiększa się produkcja komórek, co oznacza, że mają miejsce najintensywniejsze działania naprawcze, a produkty kosmetyczne wchłaniają się w największym stopniu.

Postaw na retinol

Jeśli istnieje jeden składnik, któremu ufamy bezgranicznie w kwestii odwracania oznak starzenia to z pewnością jest to retinol. Badania kliniczne udowodniły, że retinoidy redukują zmarszczki i stymulują produkcję kolagenu. Jednak ze względu na to, że łatwo ulegają rozpadowi pod wpływem promieni słonecznych, ich skuteczność zmniejsza się w ciągu dnia. Noc jest zatem najlepszą okazją do terapii retinoidowej.

Zrezygnuj z SPF

Kremy z filtrem są doskonałe na dzień, ale dajmy skórze odpocząć od nich w nocy. Nie potrzebujemy wtedy ochrony przeciwsłonecznej, a takie kremy niosą ryzyko blokowania porów, co w rezultacie może prowadzić do powstania podskórnych ognisk zapalnych.

Unikaj soli przed snem

Jeśli chcesz się obudzić z nieopuchniętą, promienną twarzą, unikaj jedzenia słonych potraw wieczorem. Sól zatrzymuje wodę w organizmie i paradoksalnie prowadzi do odwodnienia skóry. Nie najlepszą opcją na wieczorny posiłek są również węglowodany. Gdy następnego dnia musimy olśniewać wyglądem, najlepiej postawić na dużą zawartość chudego białka i wodę mineralną z dodatkiem soku z cytryny.

Zadbaj o włosy

Widok fryzury o poranku większość z nas chciałaby zachować wyłącznie dla siebie...albo w ogóle nie musieć tego oglądać. Jeśli wiesz, że rano nie będziesz miała czasu na układanie, zastosuj wypróbowany trick – użyj grubej gumki aksamitki, by związać włosy w zgrabny koczek na czubku głowy. Po rozpuszczeniu uzyskasz efekt miękkich, łagodnych fal i jest szansa, że każdy włos nie będzie podążał w inną stronę.

Jeśli rano masz więcej niż 15 minut na wyjście z domu, zafunduj włosom nocne odżywianie w postaci kuracji pielęgnacyjnej. To najlepszy czas na regenerację włosów! Umyj je, wysusz lekko ręcznikiem, rozprowadź preparat od nasady aż po końce i pozwól włosom przeschnąć jeszcze odrobinę zanim się położysz. Pamiętaj o zabezpieczeniu poduszki przed poplamieniem, albo po prostu użyj starej poszewki, która już nie będzie spełniała funkcji reprezentacyjnych.

Odżywiaj dłonie

Skóra dłoni wymaga przede wszystkim nawilżania, ale od czasu do czasu trzeba jej też porządnego odżywienia. Ponieważ w nocy nie musisz obawiać się, że poplamisz wszystko wokoło, możesz nałożyć na dłonie cięższe, wolniej wchłaniające się kosmetyki, z których najlepsze to te, zawierające między innymi masło shea. Jeśli masz wyjątkowo suche dłonie, załóż na noc bawełniane rękawiczki, dzięki którym rozgrzejesz skórę i ułatwisz kosmetykom przedostanie się do jej najgłębszej warstwy.

Zainwestuj w nawilżacz

Nawilżacz powietrza to prawdziwy skarb, zwłaszcza jeśli masz tendencje do przesuszania i podrażnień skóry. Najprostsze modele nie są drogie, a łatwość ich użytkowania jest nieporównywalna z koniecznością nakładania nawilżających kremów i masek. Włączaj go na noc, a dodatkowo zwiększysz wchłanialność kosmetyków zaaplikowanych przed snem.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość