Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Odchudzanie po ciąży

To normalne, że po ciąży przybywa nam dodatkowych - zbędnych - kilogramów. Jak sobie z nimi ma poradzić młoda mama?

Aby skutecznie zrzucić kilogramy po ciąży należy uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli karmimy, to chudniemy szybciej, ale nie możemy sobie pozwolić na żadną restrykcyjną dietę. Co wtedy robić?

1) Zbilansowana, zdrowa dieta

Aby skutecznie i zdrowo schudnąć odstawiamy słodycze i zapominamy o naszych ciążowych zachciankach. Zbilansowana dieta bogata w warzywa, owoce i białko. Białe pieczywo zastępujemy ciemnym, pełnoziarnistym (najlepiej już na zawsze), biały ryż zmieniamy na brązowy, a ziemniaki na kaszę. Kolację zjadamy najpóźniej o 19 i ideałem by było, gdyby był to posiłek białkowy.

2) Ruch

Młoda mama nie ma wiele czasu na ćwiczenia, ponieważ cały swój czas poświęca dziecku. To jednak słaba wymówka, ponieważ i dla dziecka i dla mamy wskazane są spacery! A nawet bardzo dużo spacerów. Świetnie na sylwetkę wpłynie też podnoszenie dziecka (lepsze niż siłownia) i spacerowanie z nim na rękach.

Jeżeli z pomocą przychodzi ojciec dziecka i mamy wolną godzinę tylko dla siebie, warto zdecydować się na:

 • pływanie
 • rower
 • pilates
 • marszobieg

3) Pielęgnacja i masaże

Młoda mama nie tylko w czasie ciąży, ale także po niej, powinna pamiętać o kosmetykach przeciw rozstępom. Wskazane są też wszelkie balsamy ujędrniające i wyszczuplające oraz zimne prysznice. Dobrze jest, gdy do naszej pielęgnacji dołożymy także masaże. Wszystko po to, aby skóra była jędrna i napięta.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. Majkaaa

  Ja skorzystałam z cateringu WygodnaDieta! Smaczne i świeże posiłki dostarczane do domu a dzięki temu nie jem już byle czego, tylko same fit pyszności i co ważniejsze w końcu regularnie co bardzo pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów i lepszym samopoczuciu.

 2. Paloma77

  Odchudzanie po ciąży bywa ciężką pracą,nie każda kobieta wie jak dobrze się odżywiać,jak zbilansować i urozmaicić swoją dietę by przyniosła zamierzony efekt.Z pomocą może tu przyjść tzw. dieta pudełkowa.Dzięki niej mamy każdego dnia o ustalonej porze dostarczany posiłek.Jest on nie tylko smaczny,ale też zawiera odpowiednią ilość kalorii i walorów smakowych.Więcej na ten temat dowiemy się wchodząc na stronę http://nutridieta.pl/bielsko-biala-catering-dietetyczny-dieta-pudelkowa-w-bielsk...

 3. joanna (Gość)

  Hej, ja też miałam problem z jakim boryka się większość kobiet. Powracające kilogramy stawały się udręką. Udało mi się zrzucić parę kilo to za chwilę jak bumerang wracały.
  Jestem po dwóch ciążach, które pozostawiły po sobie pamiątkę. Po drugim dziecku udało mi się zrzucić 12 kilo w 6 miesięcy, utrzymywałam wagę przez około 2 lata, aż nie wiadomo dlaczego w ciągu roku przytyłam 10 kilo. Dopiero jak zaczełam codzienni ćwiczyć po 20-40min i odstawiłam słodycze + pieczywo/makarony udało mi się wrócić do pierwotnej. Zażywałam też Biphasic Slim. To odpowiednik znanego adipexu.Zmniejsza uczucie głodu, przyspiesza metabolizm dając jednocześnie duży zastrzyk energii. Trochę obawiałam się tego wszystkiego ale zamówiłam przez internet od Dominiki (tel. 732 845 431), która wszystko mi powiedziała co i jak. No i efekt jest teraz taki, że po zbędnych kilogramach nie ma śladu. Szczerze polecam i powodzenia.