Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Odchudzanie po ciąży

To normalne, że po ciąży przybywa nam dodatkowych - zbędnych - kilogramów. Jak sobie z nimi ma poradzić młoda mama?

Aby skutecznie zrzucić kilogramy po ciąży należy uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli karmimy, to chudniemy szybciej, ale nie możemy sobie pozwolić na żadną restrykcyjną dietę. Co wtedy robić?

1) Zbilansowana, zdrowa dieta

Aby skutecznie i zdrowo schudnąć odstawiamy słodycze i zapominamy o naszych ciążowych zachciankach. Zbilansowana dieta bogata w warzywa, owoce i białko. Białe pieczywo zastępujemy ciemnym, pełnoziarnistym (najlepiej już na zawsze), biały ryż zmieniamy na brązowy, a ziemniaki na kaszę. Kolację zjadamy najpóźniej o 19 i ideałem by było, gdyby był to posiłek białkowy.

2) Ruch

Młoda mama nie ma wiele czasu na ćwiczenia, ponieważ cały swój czas poświęca dziecku. To jednak słaba wymówka, ponieważ i dla dziecka i dla mamy wskazane są spacery! A nawet bardzo dużo spacerów. Świetnie na sylwetkę wpłynie też podnoszenie dziecka (lepsze niż siłownia) i spacerowanie z nim na rękach.

Jeżeli z pomocą przychodzi ojciec dziecka i mamy wolną godzinę tylko dla siebie, warto zdecydować się na:

  • pływanie
  • rower
  • pilates
  • marszobieg

3) Pielęgnacja i masaże

Młoda mama nie tylko w czasie ciąży, ale także po niej, powinna pamiętać o kosmetykach przeciw rozstępom. Wskazane są też wszelkie balsamy ujędrniające i wyszczuplające oraz zimne prysznice. Dobrze jest, gdy do naszej pielęgnacji dołożymy także masaże. Wszystko po to, aby skóra była jędrna i napięta.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość