Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Odchudzanie zaczyna się w głowie

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić oprócz jedzenia i treningu, które przyśpieszą twoje odchudzanie.

1. Myśl pozytywnie

Ile to razy czytałaś niesamowite historie o ludziach, którym się udało? A przecież to tacy sami ludzie jak ty. Tobie też mogą się udać rzeczy, o których nawet nie marzyłaś. Od początku myśl pozytywnie, bądź pewna tego, że możesz się zmienić, a życie zacznie być kolorowe. To ty jesteś sobie sterem, żeglarzem, okrętem.

2. Stawiaj sobie realne cele

Nie możesz oczekiwać zbyt wiele w krótkim czasie, bo to prowadzi tylko do zniechęcenia. Określ swój cel na dany okres realnie, jeśli masz większy cel podziel go na mniejsze cele i realizuj.

3. Realizuj cel stopniowo

Kiedy zaczniesz myśleć o efekcie końcowym zacznie cię on przytłaczać, jak to daleko do niego. Myśl jak Adam Małysz, który osiągnął sukces i skupiał się tylko na oddaniu jednego dobrego skoku, a później następnego. Tak samo ty traktuj swój każdy dzień, realizuj go jak najlepiej, później następny a wielki efekt przyjdzie małymi krokami.

4. Usuń pokusy

Usuń ze swojego otoczenia rzeczy, które cię rozpraszają, takie jak jedzenie, którego nie powinnaś jeść. Zacznij zadawać się z ludźmi, którzy odzwierciedlają zmiany, które chcesz osiągnąć. Otaczaj się ludźmi, którzy przynoszą radość, którzy żyją zdrowo.

5. Przestań używać wymówek

Zawsze istnieją jakieś wymówki, jeśli nie, to na pewno zaczniesz je wymyślać. Kiedy zaczną się pojawiać zacznij myśleć o tym co osiągniesz, jeśli zrealizujesz swój cel, jakie będziesz miała z tego korzyści, jak bardzo zmieni się twoje życie, a odejdą one w niepamięć. By mieć większą motywację do osiągnięcia swojego celu, podziel się ze znajomymi tym, co zamierzasz osiągnąć.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. marek (Gość)

  Zawsze uważałem i uważam, że bez głowy i dobrego nastawienia to nie ma co zaczynać niczego, tym bardziej odchudzanie, tutaj to się najbardziej chyba liczy głowa, dobre nastawienie, a przede wszystkim REALNY CEL! Powodzenia :)

 2. trybusiek

  Mam nadzieje za ja bede tak myślała xD

 3. tom (Gość)

  Zrzucanie wagi nie jest prostym zadaniem. Będą momenty kiedy będziesz miała dość. Poza regularnymi ćwiczeniami i odpowiednim doborem jedzenia trzeba zachować dyscyplinę i trzymać się swojego programu dietetycznego.

  fitness.yoyo.pl

 4. tom (Gość)

  Zrzucanie wagi nie jest prostym zadaniem. Będą momenty kiedy będziesz miała dość. Poza regularnymi ćwiczeniami i odpowiednim doborem jedzenia trzeba zachować dyscyplinę i trzymać się swojego programu dietetycznego.

  fitness-odchudzanie.pl

 5. Mirabellka767 (Gość)

  Drogie panie odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak potrzebujecie cos na motywacje, wpiszcie sobie w goglu: odchudzanie przed i po by sasetka