Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Opalanie w solarium prawnie zakazane!

Bundestag, izba niższa niemieckiego parlamentu, uchwalił zakaz opalania w solarium poniżej 18 roku życia. To bardzo kontrowersyjna ustawa w świetle liberalizacji współczesnego prawa.

Nowe prawo jest odpowiedzią na gwałtownie wzrastającą liczbę zachorowań na nowotwory skóry - nie tylko w Niemczech.

Badania niemieckich dermatologów wykazały, że z solariów reguarnie korzysta - czyli przynajmniej raz w miesiący - 18 milionów Niemców, z czego 4 miliony to osoby niepełnoletnie. Badania wykazały także, że wśród entuzjastów solariów są także osoby poniżej 10 roku życia!

Korzystanie z solariów wiąże się z ryzykiem zachorowania na czerniaka, czyli trzeciego najbardziej śmiertelnego ze wszystkich nowotworów.

Ryzyko to u osób poniżej 35. roku zycia wzrasta o 75 procent!

Miejmy nadzieję, że również w Polsce rząd zajmie się tym poważnym problemem.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. magda26 (Gość)

  Witam serdecznie wszystkich amatorów opalania, ja czesto kożystałam z solarium
  dopiero od niedawna kozystam, z opalania natryskowego w kabinie. pochodze w poznaniu i tam znalazłam
  bardzo swietne rozwiązanie, które jest owiele zdrowsze, opalam sie w kabinie VersaSpa bardzo dbrze mi sie wszystko utrzymuje i jestem zadowolona, jesli ktos mam mozliwosc spróbowac opalania w takiej kabinie to polecam.

 2. Kreska (Gość)

  Zastanawia mnie czy wszyscy lekaże i urzędnicy mają ,,normalnych " ludzi za półgłówków ?! Solara szkodzi - hello ! kto tego niewie ! zakazać ? jasne wszystkiego zakażmy , co tam ! palenia papierowów, picia alkoholu, mieszkania w mieście (b przecież SMOG !!). TAAAk ! po co nam cywilizacja? najzdrowiej w lepiance mieszkać !

 3. Małaopalona (Gość)

  Ja juz nic nie rozumiem...po co to wszystko istnieje jesli i tak to jest w jakims stopniu zabronione...ja sama chodze na solarium i to nawet często jak dla mnie i nie widze w tym nic strasznego...chodze bo chce wygladac lepiej a po za tym ide na wieksza impreze...nie rozumim tych co pisza że to zle czy niepotrzebne...według mnie sa w błedzei ale to juz moje zdanie

 4. jjjjj;'elepekg (Gość)

  0stro....