Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Ostrożnie z jogą

Wiele mówiło się o dobrodziejstwie jogi. Jej popularność wśród gwiazd przełożyła się na szał w fitness clubach. Dziś lekarze alarmują, że występuje coraz więcej skutków ubocznych ćwiczenia jogi.

Magazyn Time doniósł, że w Ameryce ortopedzi, fizjoterapeuci i kręgarze coraz częściej mają do czynienia ze skutkami ubocznymi ćwiczenia jogi.

Być może wszystko przez to, że wraz ze wzrostem popularności jogi coraz częściej uczy się jej niewłaściwie.

Joga przez wiele osób była uważana za doskonałe antidotum na walkę z nadwagą. Tymczasem Time sugeruje, że joga jako forma ćwiczeń fizycznych jest bardzo mało efektywna i przynosi minimalne efekty, jeśli chodzi o trening sercowo-naczyniowy i utratę masy ciała.

Niewątpliwie joga ma dobry wpływ na psychikę ćwiczącego. Jogini często mówią o jej oczyszczającym działaniu. Joga bowiem uspokaja, pozwala się wyciszyć i prawdziwie zrelaksować.

Aby w parze z tym szły też korzyści fizyczne należy ćwiczyć niezwykle ostrożnie. Jeżeli mamy problemy z kręgosłupem należy poradzić się lekarza w sprawie ćwiczeń. Jeśli natomiast odczuwamy dyskomfort podczas wykonywania poszczególnych asanów powinniśmy skonsultować nasz trening z doświadczonych nauczyciele jogi, do którego mamy zaufanie. Najlepiej jeśli to będzie prowadzący ćwiczenia...

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. fanka Power Plate (Gość)

  odkrylam,że rozciąganie mięśni (joga) połączone z równoczesnym wzmacnianiem podczas treningu wibracyjnego na urządzeniu Power Plate daje wspaniałe korzyści dla duszy i ciała.

 2. anka (Gość)

  hahahaaha. asanów. a może ktoś, kto pisał ten tekst, najpierw zaznajomiłby się z nazewnictwem? ta asana, a nie ten asan hehe

 3. spokojnaglowa

  No ale co w tym dziwnego, jeżeli mamy jakieś problemy zdrowotne to czy to joga czy inny ćwiczenia, wysiłek fizyczny może mieć tak samo złe skutki uboczne

  ---------
  http://ebalans.pl/

 4. Unknown (Gość)

  Unknown message