Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Otoskleroza

Otoskleroza to choroba struktur kostnych ucha środkowego i wewnętrznego, objawiająca się jedno- lub obustronnym niedosłuchem, któremu często towarzyszą zawroty głowy, szumy uszne i stany zapalne ucha.

Przyczyny otosklerozy nie zostały wystarczająco dobrze poznane. Obserwuje się duży odsetek zachorowań uwarunkowanych dziedzicznie, zwłaszcza u kobiet między 15. a 30. rokiem życia i w okresie intensywnych zmian hormonalnych (np. podczas ciąży). Nie istnieje jedna skuteczna metoda leczenia otosklerozy.

Farmakoterapia poprawiająca ukrwienie ucha wewnętrznego jest wskazana i efektywna w części przypadków, podczas gdy inne wymagają leczenia operacyjnego.

Stosuje się również aparaty słuchowe, które są jednak pomocą doraźną i nie likwidują problemu pogłębiającego się niedosłuchu.

Aleksandra Banasik

Tematy: choroby uszu, niedosłuch

12 produktów, które niszczą
tłuszcz na brzuchu, a ty chudniesz!
Ebook: 12 produktów, które niszczą tłuszcz na brzuchu

Odkryj potrawy dzięki którym schudniesz! Pobierz ebook z opisem tych magicznych produktów i praktycznymi przepisami kulinarnymi z ich zastosowaniem.

Pobierz dzisiaj za darmo:

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość