Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Padaczka alkoholowa

Padaczka alkoholowa to zespół napadów drgawkowych, charakterystycznych dla zespołu abstynencyjnego i pojawiających się w okresie od 48 godzin do tygodnia po gwałtownym odstawieniu alkoholu, bądź drastycznym zmniejszeniu jego spożywanej ilości.

Wizualnie objawy padaczki alkoholowej zbliżone są do objawów uogólnionych napadów padaczkowych w postaci grand mal, ale ataki nie są wyrazem przejściowych zaburzeń czynności mózgu.

Typowo występują spazmatyczne skurcze mięśni kończyn, napięcie mięśniowe twarzy i utrata przytomności, ale pojawiają się również nudności, potliwość, biegunka, nadpobudliwość i zaburzenia snu.

Pierwsza pomoc obejmuje takie same działania, jakie podejmuje się w trakcie ataku padaczkowego. Choremu należy usunąć ciała obce z ust i zabezpieczyć głowę przed stłuczeniem. Leczenie polega na odtruciu organizmu i przeciwdziałaniu zaburzeniom wodno-elektrolitowym.

Aleksandra Banasik

Tematy: alkoholizm, skutki alkoholizmu, zespół abstynencyjny

12 produktów, które niszczą
tłuszcz na brzuchu, a ty chudniesz!
Ebook: 12 produktów, które niszczą tłuszcz na brzuchu

Odkryj potrawy dzięki którym schudniesz! Pobierz ebook z opisem tych magicznych produktów i praktycznymi przepisami kulinarnymi z ich zastosowaniem.

Pobierz dzisiaj za darmo:

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość