Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Pamięć i koncentracja - czym je usprawnić

Wyciągi z roślin doskonale poprawiają pamięć i koncentrację. W medycynie ludowej wykorzystywane są od dawna. Wspomagają też leczenie wielu chorób.

Miłorząb japoński to roślina, która ma niezwykłą moc pobudzania umysłu. Inna jej nazwa to ginko biloba. Pochodzi z Azji i już od kilku tysięcy lat jej sproszkowane liście wykorzystywane były w celu leczenie objaw starzenia się mózgu.

W aptekach dostępne są preparaty zawierające wyciąg z liści miłorzębu. Ich moc skrywa się we flawonoidach i terpenach, naturalnych związkach, które zwiększają dopływ krwi do mózgu i poprawiają mikrokrążenie w jego tkankach.

Dzięki temu mózg otrzymuje więcej składników odżywczych i jest lepiej dotleniony. W efekcie podnosi się sprawność koncentracji i poprawia pamięć.

Wyciąg z miłorzębu wspomaga też leczenie miażdżycy. Pierwsze efekty jego stosowania widoczne są już po 3-4 tyg. kuracji.

Guarana to tropikalne pnącze z Ameryki Południowej, w którym znajdują się związki o składzie podobnym do kofeiny. Stymulują one pracę mózgu i pobudzają krążenie. Specyfiki, które zawierają wyciąg z guarany (preparaty w płynie czy lekarstwa dostępne w aptece) szybko poprawiają koncentrację, usuwają zmęczenie, zwiększają wydolność pracy umysłowej i fizycznej.

Lecytyna to już nie roślina ani pnącze, ale substancja, która znajduje się w naszym organizmie. Jej rolą jest pobudzanie układu nerwowego do pracy. Duże ilości lecytyny występują w soi i żółtkach jajek. Można ją też przyjmować w formie preparatów, a już po kilku dniach zauważymy poprawę koncentracji i pamięci. Lecytyna pomaga również w stanach silnego napięcia nerwowego.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. SPRAWNOŚĆ UMYSŁOWA (Gość)

    POLECAM OBOWIĄZKOWO !!!

    Opisy suplementów diety wspomagających SPRAWNOŚĆ UMYSŁOWĄ, PAMIĘĆ I KONCENTRACJĘ

    >>>>>> sprawnyumysl.prv.pl <<<<<<

  2. Lindiwe (Gość)

    I've been absent for a while, but now I reembmer why I used to love this site. Thanks, I'll try and check back more frequently. How frequently you update your web site?