Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Pieprzyki gwarancją młodości

Badania przeprowadzone w King's College London wskazują, że u osób obdarzonych dużą ilością pieprzyków znacznie później obserwuje się efekty starzenia.

Na pieprzyki nie zwracamy specjalnej uwagi, a jeśli już bierzemy je pod lupę, to z obawy przed zmianami nowotworowymi. Najnowsze doniesienia ze świata nauki dają jednak powód do radości osobom, których ciała pokryte są wieloma znamionami barwnikowymi.

Bazując na wynikach badań z udziałem 1200 bliźniąt, brytyjscy naukowcy donoszą, że osoby, których ciała „zdobi” ponad 100 pieprzyków wydają się mniej podatne na efekty starzenia, takie jak zmarszczki, wiotczenie mięśni czy zmniejszenie gęstości kości. Oznacza to, że posiadacze większej ilości pieprzyków nie tylko mogą cieszyć się gładką, napiętą skórą o około 6-7 lat dłużej niż osoby o znacznie mniejszej liczbie tego typu znamion (poniżej 25), ale też stoją w obliczu znacznie mniejszego ryzyka rozwinięcia się osteoporozy.

Odpowiedzialna za badanie dr Veronique Bataille tłumaczy, że pieprzyki są produktem wewnętrznych procesów regeneracyjnych organizmu, do których dochodzi za sprawą podziałów komórkowych. W organizmach osób obdarzonych dużą ilością takich znamion do samoodnowy dochodzi zatem znacznie częściej, co jest uwarunkowane pewnymi cechami DNA.

Oczywiście każdy kij ma dwa końce i tak też jest w tym przypadku. Nadmierne podziały komórkowe znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia nowotworów. Dlatego osoby, o których mowa powinny bacznie obserwować zmiany skórne i zwrócić szczególna uwagę na ochronę przez promieniami UV. Genetyczny prezent w postaci długowieczności jest przecież wart odrobiny zachodu.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość