Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Plamienie w ciąży

Krwawienie może być oznaką poronienia, dlatego po zauważeniu plamienia należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Żadnego krwawienia nie należy lekceważyć, ponieważ oznacza ono zagrożoną ciąże. Zawsze trzeba zgłosić się do lekarza i zrobić odpowiednie badania, najczęściej USG macicy i USG dopochwowe. Bardzo często zdarza się, że plamienie jest oznaką poronienia. Jednak przyszłe mamy nie powinny wpadać w panikę. Jest wiele przypadków kobiet, które krwawiły nawet przez kilka tygodni i urodziły zdrowe dziecko.

Krwawieniu mogą towarzyszyć bóle brzucha i pewnego rodzaju kłucie. Upławy widoczne na bieliźnie mają najczęściej ciemnobrązowy lub czerwony kolor (zupełnie taki sam jak podczas miesiączki).

Niekiedy plamienie może być powodowane uprawianiem stosunku seksualnego podczas ciąży albo pęknięciem krwiaka okołomacicznego.

Plamienie we wczesnym stadium nie jest groźne. Jest ono spowodowane zagnieżdżaniem się zapłodnionej komórki jajowej na ścianie macicy. Najczęściej kobiety mylą takie plamienie z normalną miesiączką i uważają że nie są w ciąży. Podczas krwawień nie należy się nadwyrężać, dźwigać i nawet prowadzić normalnego trybu życia. Najlepiej jest dużo wypoczywać i zażywać lekarstwa przepisane przez lekarza (na przykład Duphaston).

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość