Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Polineuropatia

Polineuropatia, czyli zapalenie wielonerwowe, to zespołem objawów wynikających z uszkodzenia licznych nerwów obwodowych, przekazujących informacje pomiędzy ośrodkowym układem nerwowym i poszczególnymi narządami.

Ze względu na charakter schorzenia, dochodzi do ruchowych, naczynioruchowych, czuciowych i odżywczych zaburzeń obejmujących różne partie ciała, w tym do niedowładów różnych grup mięśniowych, porażenia kończyn, zmian skórnych (sinica, nadmierna potliwość i rogowacenie naskórka), zaburzeń czucia i nieprawidłowych odruchów w kończynach.

Wśród przyczyn polineuropatii wymienia się zatrucie substancjami toksycznymi, zaburzenia metaboliczne, niedobory witaminowe, nowotwory, alkoholizm, choroby autoimmunologiczne, choroby zakaźne i uwarunkowania genetyczne.

Leczenie polega na eliminacji choroby przyczynowej oraz farmakologicznej stymulacji krążenia obwodowego. Wskazana jest rehabilitacja.

Aleksandra Banasik

Tematy: zaburzenia neurologiczne, niedowład, zmiany skórne, zaburzenia rogowacenia naskórka

12 produktów, które niszczą
tłuszcz na brzuchu, a ty chudniesz!
Ebook: 12 produktów, które niszczą tłuszcz na brzuchu

Odkryj potrawy dzięki którym schudniesz! Pobierz ebook z opisem tych magicznych produktów i praktycznymi przepisami kulinarnymi z ich zastosowaniem.

Pobierz dzisiaj za darmo:

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość