Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Poranne mdłości

Przede wszystkim sugerują, że kobieta jest w ciąży. Oprócz tego mogą być one spowodowane stresem lub chorobą wrzodową.

Mdłości to pierwszy sygnał mówiący o ciąży kobiety. Wywołane są one hormonem ciążowym hcG wytwarzanym przez łożysko. Do tego dochodzi duża ilość soków żołądkowych i stres. Mdłości nie są niczym niebezpiecznym dla ciąży kobiety i z czasem mijają. Jednak jeśli nie ustępują, a waga ciała się zmniejsza trzeba skontaktować się z lekarzem.

Czasami mdłości mogą być spowodowane stresującymi wydarzeniami. Bardzo często tak nasz organizm reaguje na ciężki dzień w pracy czy ważny egzamin w szkole. Oprócz tego często mdłości wynikają z menstruacji u kobiet, kiedy to organizm jest osłabiony za sprawą utraty krwi. W tych dniach ważne jest, by się nie przemęczać. Poranne nudności często występują również u osób palących, które na czczo sięgają po papierosa.

Jeśli osoba zdrowo się odżywia, nie ma stresujących dni i potwierdziła to, że nie jest w ciąży, a wciąż cierpi na poranne nudności, może oznaczać to chorobę wrzodową. Sami jednak nie możemy stwierdzić, czy na pewno cierpimy na tę chorobę, dlatego najlepiej jest udać się do lekarza gastrologa i się przebadać.

Jak uniknąć mdłości?

Rano nie należy szybko zrywać się z łóżka i śpieszyć. Nie wolno wychodzić z domu bez śniadania, które powinno być małe i lekkie. Kolacja jest również bardzo ważna. Musi być ona niezbyt syta, tak byśmy nie poszli spać z pełnym żołądkiem. Może to być biały twaróg, kiełki i warzywa.

Zawsze przy sobie warto mieć miętową gumę do żucia i wodę, by się „odświeżyć” na wypadek mdłości. Dobrze pamiętać o tym by nie przebywać zbyt długo w zatłoczonych, dusznych miejscach i ubierać się „na cebulkę”. Jeśli jest nam za gorąco możemy zdjąć jedną z warstw ubrania i uniknąć fali gorąca, która może potęgować uczucie mdłości.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. bagunia (Gość)

    mam młdłośći od paru dni rano,wieczorem i popołudniu.W ciązy napewno nie jestem bo wszystko regurarnie sie odbywa ?? co to moze być...