Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Pożegnanie na Facebooku

Zastanawialiście się kiedyś, jakie ostatnie słowa chcielibyście skierować do rodziny i przyjaciół? Boicie się, że nie będzie wam dane się z nimi pożegnać? Teraz swoje finalne refleksje możecie zostawić na … Facebooku.

If I Die to aplikacja, która umożliwia opublikowanie wiadomości pożegnalnej na Facebooku po naszej śmierci. Jak to działa? Nic prostszego: tworzymy wiadomość, na przykład nagranie video, uploadujemy, a następnie spośród znajomych wybieramy trzech powierników. Gdy każdy z nich potwierdzi naszą śmierć, wiadomość pożegnalna zostaje opublikowana w naszym profilu. Nie, to nie żart.

Nietrudno się domyślić, że pomysł wywołał mieszane uczucia. Za aplikacją przemawia fakt, że w pewnym sensie i w mniej ponury sposób zmusza nas do rozważenia kilku kwestii logistycznych związanych z naszym odejściem. Rzadko spisujemy testamenty i nie zawsze zabezpieczamy bliskich finansowo, nie wspominając już o tym, że unikamy rozwiązywania konfliktów, na co w każdej chwili może już być za późno...

Ale żeby publikować swoje ostatnie słowa w portalu społecznościowym? Czy takie pożegnanie rzeczywiście przyniesie ulgę naszym przyjaciołom? I czy nie skazujemy się na wieczną niepewność i obawę, że nigdy wcześniej nie dostaliśmy tyle „lajków”?

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość