Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Przełom w stomatologii

Jeśli na samą myśl o wizycie u dentysty oblewa cię zimny pot, wiadomość o najnowszym urządzeniu w dziedzinie stomatologii z pewnością podniesie cię na duchu.

Po raz pierwszy zaprezentowano go na Targach International Dental Show w Kolonii w 2009 roku. Choć nie jest jeszcze powszechnie dostępny, stanowi obietnicę, że pewnego dnia wszelkie interwencje stomatologiczne będą szybkie, bezinwazyjne i bezbolesne. Jednym z niewielu gabinetów, w których można obecnie skorzystać z nowoczesnego lasera w Polsce jest warszawska klinika HighDentalCare.

Dzięki kombinacji energii lasera i rozpylonych cząsteczek wody, laser WATERLASE MD TURBO™ umożliwia wykonanie niemal wszystkich procedur dentystycznych na tkankach miękkich i twardych w obrębie jamy ustnej bardziej precyzyjnie i co najważniejsze, zupełnie bezdotykowo i bezboleśnie. A zatem nie chodzi tu tylko o leczenie próchnicy.

Nowoczesny laser znajduje również zastosowanie w zakresie wycinania wrastających dziąseł, likwidacji tzw. kieszeni w obrębie zęba oraz podcinania lub wycinania wędzidełek, wydłużania koron, preparacji powierzchni zębów do założenia licówek, a długotrwałe i nieprzyjemne dotychczas leczenie kanałowe zajmuje z pomocą WATERLASE MD TURBO™ zaledwie 2-3 min.

Niewątpliwą zaletą urządzenia jest też fakt, że przy jego użyciu nie dochodzi do drgań - jak przy borowaniu - oraz mikropęknięć w zdrowej strukturze zęba.

Dzięki unikalnemu systemowi chłodzenia wodnego i właściwościom lasera, nawet w przypadku najbardziej skomplikowanych procedur nie ma potrzeby zastosowania znieczulenia. Jest to przełomowa informacja dla osób cierpiących na dolegliwości, które są przeciwwskazaniem do stosowania środków znieczulających, dla alergików, dzieci oraz osób panicznie bojących się znieczuleń iniekcyjnych.

I jak wam się podoba taka technologia?

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. Niania (Gość)

  Super!!!, ale kiedy to bedzie w Polskich gabinetach, przrciez lobby dentystyczne na to ne pozwoli. KASA KASA KASA..................
  A nie pacjent.

 2. millea414

  Najważniejsze jest profesjonalne podejście :) Jak szuka ktoś specjalisty na terenie Warszawy to polecam http://sdentalclinic.pl Stomatolog przyjmuje w Piasecznie :) Pozdrawiam!

 3. alamakota (Gość)

  Wow