Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Ruszyły zapisy na bieg: „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”

Startują zapisy do 5. edycji wyjątkowego biegu na 10 km pod nazwą „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Wydarzenie obędzie się dzięki zaangażowaniu marki AVON, Stowarzyszenia Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

W tym roku wszyscy, którzy chcą powiedzieć STOP przemocy i wesprzeć kampanię spotkają się na mecie w Garwolinie 15 czerwca. Startujemy o godzinie 12.00 z mostu na rzece Wildze!

Bieg jest nieodłącznym elementem Wielkiej Kampanii o Godność, którą marka AVON prowadzi w Polsce od 2008 roku. Akcja ma charakter społeczny i edukacyjny, jej celem jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec przemocy dotykającej kobiety oraz wszelkich jej przejawów. Kampanię wspiera Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Bieg jest wyrazem solidarności z akcją i przede wszystkim jej realnym wsparciem. 15 złotych z każdej opłaty startowej przekazywane jest na Kampanię. Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie na stronach internetowych: bieg.truchtacz.pl, datasport.pl. Będzie także możliwość zarejestrowania się w dniu startu. Opłaty za pakiet startowy zróżnicowane są od momentu rejestracji. Do 31 maja wynoszą: kobiety – 45 zł, mężczyźni – 55 zł, osoby powyżej 65. roku życia – 45 zł, natomiast od 1 czerwca kwoty wzrosną o 20 zł. W dniu zawodów opłata startowa wyniesie 100 zł. Każdy uczestnik otrzyma atrakcyjny pakiet startowy – m.in. koszulkę biegu oraz zestaw kosmetyków AVON.

Dodatkowo sześć osób, które osiągną najlepszy wynik, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości od 100 zł do 1500 zł. Odbędzie się także losowanie nagród specjalnych – wycieczki dla dwóch osób na 41. Berlin Marathon oraz weekendowego pobytu w SPA.

W trakcie imprezy odbędzie się także specjalny bieg: Bieg Rodzinny na 2 km. Jest to bieg skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi oraz osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Organizatorzy przygotowali także liczne atrakcje dla uczestników po zakończeniu biegu. Wydarzenie jest częścią obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Zaplanowano m.in. barwny korowód z orkiestrą dętą, paradę motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich oraz występy zespołów muzycznych i tanecznych.

Powiedzmy wspólnie STOP przemocy i spotkajmy się 15 czerwca na mecie w Garwolinie!

Więcej informacji o wydarzeniu na stronach www.wielkakampaniaogodnosc.pl oraz www.bieg.truchtacz.pl

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. tasartir85

  Super! Biegnę z Wami!

 2. krzychuz76

  Super pomysł na impreze, jestem pod wrażeniem :)

 3. gold

  piata edycja a ja pierwszy raz o tym slysze- ale super! trzymam za Was kciuki! i pożyteczne i charytatywne !

 4. grzegorztryba

  byłem i świetny bieg i organizacja