Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Rzuć palenie i nie przybieraj na wadze

Palenie przestało być modne. Jednak wiele kobiet odkłada decyzję o zerwaniu z nałogiem tylko dlatego, że boją się przytyć. Ale jest na to recepta.

Przede wszystkim trzeba się po prostu gimnastykować. Ćwiczenia fizyczne zwiększają szansę na zerwanie z nałogiem. Amerykański naukowcy przeprowadzili badania na dwóch grupach kobiet. Pierwsza uczęszczała co tydzień na sesje z psychologiem i trzy razy w tygodniu na aerobik trwający 45 -60 minut. Druga grupa również brała udział w spotkaniach z psychologiem, ale zamiast ćwiczeń miała serię wykładów o zdrowym żywieniu. Po 12 tygodniach spośród kobiet ćwiczących 20% nadal powstrzymywało się od palenia, a w grupie drugiej tylko 10%.

W tym też czasie uczestniczki zajęć gimnastycznych przybrały na wadze średnio 3 kilogramy, a pozostałe prawie 6. Naukowcy wyjaśniają, że gimnastyka pomaga powstrzymywać się od palenia, ponieważ rozładowuje stres i zmniejsza ich obawy przed przytyciem.

Ale każda z nas podobne rezultaty może osiągnąć, ćwicząc samodzielnie.

 • Zacznij chodzić na basen, aerobik, nordic walking, siłownię

 • Jeżeli brakuje ci na to czasu, gimnastykuj się przynajmniej 15 minut dziennie

 • Tempo ćwiczeń zwiększaj stopniowo, by uniknąć kłopotów z oddychaniem.

 • Zawsze zaczynaj od rozgrzewki, a kończ ćwiczeniami rozluźniającymi.

Jednak same ćwiczenia nie wystarczą, aby utrzymać wagę. Powinnaś zmienić swoje nawyki żywieniowe. Jedz więcej owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych, chude mięso, ryby, ogranicz spożycie tłuszczów i słodyczy. Pij dużo wody mineralnej

Jeśli brak ci silnej woli i wytrwałości poszukaj grupy wsparcia, która pomoże ci rzucić palenie.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. basiaja

  ciekawe....

 2. Ewa (Gość)

  polecam wysokoproteinowe wild west jerky-naturalne,odzywcze,mające tylko 64 kalorii i aż 50 % protein.

 3. doris

  Ruch to zdrowie! Codziennie staram się ruszać. Rzuciłam palenie dzięki tej stronie https://blogbylejpalaczki.wordpress.com/

 4. Sammi

  Dobrym wsparciem przy rzucaniu palenia są tabletki. Ja korzystam z Nicorix dzięki tej stronie https://muxpoznan.pl/ i od tygodnia na razie zero skłonności do zapalenia. Polecam :)