Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Seks coraz mniej ważny

Seks drastycznie spada na liście naszych priorytetów. Kobiety twierdzą, że nie mają czasu na zbliżenia lub nie są nimi w pełni usatysfakcjonowane.

W doroczny sondażu WomenTALK, 1031 kobiet powyżej 18. roku życia odpowiadało na pytania dotyczące ich życia seksualnego. Wykazano, że tylko 30 proc. z nich uprawia seks kilka razy w tygodniu, podczas gdy 66 proc. kocha się z partnerem tylko raz na tydzień.

Większość pań postrzegała bliskość i zacieśnianie więzów jako najważniejszy aspekt seksu, ale tylko 42 proc. z nich była zadowolona ze swojego życia seksualnego.

Naomi Greenblatt, psychiatra specjalizująca się w zdrowiu psychicznym kobiet, twierdzi, że coraz więcej pań zgadza się na zbliżenie z poczucia obowiązku, a nie dla przyjemności. Kobiety, z którymi ma styczność często powtarzają, że dzień ma tylko 24 godziny i seks nie jest w tej sytuacji priorytetem.

To akurat wcale nie dziwi. Przemęczenie, natłok obowiązków i napięcie nerwowe nie są sprzymierzeńcami udanego pożycia. W tym przypadku jednak same rezygnujemy ze skutecznego lekarstwa na wyczerpanie fizyczne i psychiczne. Należy pamiętać, że seks to nie tylko przyjemność, a jego korzyści dla układu nerwowego i odpornościowego są niezaprzeczalne.

Aktywne życie seksualne wpływa na obniżenie hormonu stresu, a badania przeprowadzone w Szpitalu Królewskim w Edynburgu wykazały, że dzięki regularnym zbliżeniom (przynajmniej 4 razy w tygodniu) możesz wyglądać nawet o 10 lat młodziej niż w rzeczywistości. Takiego argumentu nie można chyba zignorować.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Mauro (Gość)

    Ha, ha, ha, ha, ha!!!!!!!Ale się uśmiałam! Fantastyczny opis!! Bynajmniej moje odczucia podcazs owej nocy w namiocie były dużo bardziej przerażające niż przedstawione w tej relacji i wtedy wcale nie było mi do śmiechu następnym razem będę protestować gdy będziecie chcieli rozbić namiot pod drzewem, ktf3re najniższe gałęzie będzie miało 10m nad naszymi głowami! ufff ale przygoda