Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Skandynawska dieta DNA

Skandynawscy nutrigenetycy opracowali nową dietę dopasowaną do indywidualnego kodu genetycznego. Nie jest jeszcze dostępna w Polsce, ale jeśli jej skuteczność zostanie potwierdzona na rynku brytyjskim, na pewno szybko się u nas pojawi.

Dieta ustalana indywidualnie na podstawie wyników testu genetycznego nie jest nowością. W Stanach Zjednoczonych furorę zrobił plan wymyślony przez Carolyn Katzin i wciąż jest jest bodajże najgorętszym trendem żywieniowym wśród gwiazd. W Polsce również wykonuje się testy zdradzające nasze zakodowane preferencje żywieniowe, ale skandynawski produkt jako pierwszy podchodzi do odchudzania w kompleksowy sposób.

Nordiska DNA Diet opracowywana jest w laboratorium na podstawie próbki śliny przesłanej przez klienta. Test bada nasze uwarunkowania genetyczne dotyczące rodzaju spożywanych składników odżywczych - mówi przede wszystkim, które z nich negatywnie wpływają na szybkość metabolizmu. Eksperci ustalają w ten sposób, jaki rodzaj diety najbardziej odpowiada naszemu potencjałowi genetycznemu: uboga w tłuszcze, węglowodany, zbilansowana czy może oparta na indeksie glikemicznym, po czym opracowują ścisły plan żywieniowy, który wystarczy tylko realizować.

To jednak nie wszystko. Na podstawie przeprowadzonego testu, eksperci są w stanie określić optymalną dla nas dawkę i rodzaj aktywności fizycznej. Osobisty trener ułoży dla nas plan, biorąc pod uwagę wskazania testu i dopasowując go do naszego trybu życia.

Dieta nie wyklucza żadnych produktów, lecz nakazuje ograniczanie tych, które niekorzystnie wpływają na nasz metabolizm. Wartość kaloryczna ustalanych jadłospisów waha się między 1300 a 1800 kcal, a średnia utrata wagi wykazana w testach to 5kg w ciągu 4 miesięcy.

Wydaje się, że łatwiej być nie może, a przeszkodę może stanowić jedynie cena (i chwilowo bariera językowa). Za test, 3-miesięczny plan żywieniowy i 12 bezpłatnych konsultacji z dietetykiem trzeba zapłacić £159.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. SieDbaSieMa

    to juz jest dostepne w Polsce :) mam 32 lata, moi rodzice i siostra nigdy nie byli szczupli co jak myslalam jest i moja "kara". probowalam juz chyba wszystkich mozliwych diet, porad dietetykow, cwiczen po ktorych myslalam ze umre i wszystko dawalo efekt, ale chwilowy i zaraz po tym tylam podwojnie. bylam zalamana, czytalam chyba wszystkie mozliwe fora na ten temat i znalazlam wlasnie mozliwosc skorzystania z badan dna dzieki ktorym dowiem sie wszytskiego o sobie :
    kosztowaly mnie 2400 jak dobrze pamietam, ale jak porownam z tym co wydalam przez te wszystkie lata na diety, silownie i porady to NIC!
    nie zaluje, ze skorzystalam, przebadali to chyba na milion mozliwych schorzen, dostalam diete dobrana tylko dla mnie, zestawy cwiczen i nigdy nie wygladalam lepiej, a co najwazniejsze nie czulam sie nigdy tak jak teraz. jakby ktos byl zainteresowany to przesylam link gdzie ja to robilam :)
    http://codeofme.com/pl/ POLECAM GORACO WSZYSTKIM KTORZY WYPROBOWALI WSZYSTKIEGO I NIC :)