Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Skuteczne sposoby na kaca

Karnawał trwa, a pysznego drinka trudno sobie odmówić. Jak jednak uniknąć bólu głowy i osłabienia na drugi dzień? Jest na to sposób!

W czasie imprezy

Nie pij na pusty żołądek

Najlepiej jeszcze przed imprezą zjedz solidny posiłek. Powinien być bogaty w tłuszcz i białko, a wtedy alkohol będzie łagodnie rozkładał się w organizmie. W czasie imprezy również zajadaj się różnymi przekąskami, ale unikaj słodyczy, które mogą powodować mdłości.

Nie mieszaj alkoholi

Jeśli decydujesz się na wino, to pij je konsekwentnie do końca. Podobnie z wódką, czy np. whisky. Różne rodzaje alkoholu mogą prowadzić do wymiotów, zatrucia organizmu, a także większego kaca po imprezie.

Unikaj napojów gazowanych i musujących. Dwutlenek węgla przyspiesza wchłanianie się alkoholu. Podobnie dzieje się, gdy pijemy przez słomkę.

Pij wodę

Pomiędzy kolejnymi lampkami wina, czy szklankami z kolorowymi drinkami wypijaj szklankę wody. Ten trik sprawi, że wypijesz mniej, a także pomoże uniknąć odwodnienia, które jest jedną z podstawowych przyczyn kaca.

Następnego dnia

Sięgnij po tabletki

Warto łyknąć dostępne na rynku tabletki, które pomagają szybciej pozbyć się toksyn z organizmu (2-KC, KC-24, Alibi itp.). Unikaj natomiast leków z paracetamolem - nawet, gdy głowa bardzo boli - gdyż w połączeniu z alkoholem bardzo szkodzą wątrobie. Warto także pić dużo wody z cytryną, sok pomarańczowy lub musującą witaminę C. Nawodnimy w ten sposób organizm i przyspieszymy oczyszczanie.

Rześka od rana

Chłodny prysznic pobudzi krążenie i podniesie ciśnienie krwi. To sprawi, że od razu poczujesz natychmiastowy przypływ energii. Choć z pewnością nie masz siły, warto także wybrać się na spacer i dotlenić organizm.

Kolorowy talerz

Dieta po imprezie powinna być bogata w warzywa i owoce. Wypijaj sok pomidorowy lub marchwiowy i jedz winogrona, banany, jabłka. Dostarczysz w ten sposób cukier i uzupełnisz braki potasu. Na samopoczucie pomoże też jajecznica na śniadanie i żurek na obiad.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. s (Gość)

  Nie mieszaj "alkoholi" .

 2. asia (Gość)

  W czasie picia wziąć KC 24, na drugi dzień zero kaca.

 3. Lukrecja (Gość)

  KC-2 też polecam i nie tylko w czasie picia ale i po wziąć 2-3 tabletki naraz i po kacu. Ja czasem się nim ratuje i skutecznie to na mnie działa.

 4. Lukrecja (Gość)

  Miało być KC-24.

 5. Beata (Gość)

  Ja też ratuje się tabletkami KC-24. Żadne domowe sposoby typu sok z kiszonych ogórków mi nie pomagają. A lek ten jednak działa i nie muszę się martwić syndromem dnia poprzedniego.

 6. malinka (Gość)

  ma kaca najlepsza jest woda od kiszonych ogorkow

 7. przemo (Gość)

  Najlepsza na kaca jest łyżka miodu przed snem i po pobudce - glukoza pomaga usuwać szkodliwe substancje powstałe w wyniku trawienia alkoholu powodujące kaca. A jeśli to nie pomaga to polecam odwiedzić sposobnakaca.blogspot.com - tam jest dużo ciekawych sposobów :)