Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Słodzone napoje... opodatkowane?!

Brytyjscy naukowcy i eksperci żywienia doszli do wniosku, że epidemia otyłości znacznie by się zmniejszyła i spowolniła, gdyby słodzone napoje były... tak samo opodatkowane jak papierosy!

W zależności od tego, który kraj weźmiemy pod uwagę, to liczba spożywanych kalorii w 10-25 procentach przypada właśnie na napoje słodkie. Ograniczając spożycie słodkich napojów moglibyśmy zmniejszyć liczbę spożytych kalorii na dzień od 300 do 600.

Barry Popkin, profesor żywienia na Uniwersytecie Karoliny Północnej, uważa, że to właśnie napoje słodkie są winne epidemii otyłości. Profesor powiedział, że ten "fenomen" jest szczególnie widoczny w ciągu ostatnich 25 lat, bo wtedy właśnie rozpoczęła się istna plaga.

Popkin poczuł się do misji zbawienia świata od słodkich napojów. Jego sposób nie jest skomplikowany, a mianowicie zasugerował, by opodatkować coca-colę i wszystkie inne jej słodzone przyjaciółki.

"Gdyby do kosztów produkcji dodać jeszcze podatek, społeczeństwo oduczyłoby się sięgać po słodzone napoje" - powiedział Popkin.

Czy to dobry pomysł? Czy może jednak należałoby zacząć od pracy u podstaw?

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. panimadralinska (Gość)

    dobry to pmomysł jak najbardziej.
    Napoje sa trucizna