Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Stan podgorączkowy

Stan podgorączkowy to termin określający podwyższenie temperatury ciała niebędące jeszcze gorączką i mieszczące się w przedziale pomiędzy 37 a 38°C. Normalna temperatura ludzkiego ciała waha się w granicach 36°C do 37°C.

Łagodne podwyższenie temperatury ciała może być naturalnym stanem fizjologicznym (zwykle przed owulacją i w początkowym stadium ciąży), ale również oznaką stanów patologicznych (infekcji, nadczynności tarczycy, chorób płuc).

Epizodycznie występujący stan podgorączkowy nie wymaga stosowania leków przeciwgorączkowych. Podwyższona temperatura jest wyrazem sprawnie działających mechanizmów obronnych organizmu i nie jest niczym niepokojącym, o ile nie przechodzi w stan przewlekły.

Aleksandra Banasik

Tematy: gorączka, infekcje

12 produktów, które niszczą
tłuszcz na brzuchu, a ty chudniesz!
Ebook: 12 produktów, które niszczą tłuszcz na brzuchu

Odkryj potrawy dzięki którym schudniesz! Pobierz ebook z opisem tych magicznych produktów i praktycznymi przepisami kulinarnymi z ich zastosowaniem.

Pobierz dzisiaj za darmo:

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. sabina (Gość)

    ja tam nie czekam za długo jak temperatura mojego dziecka bardzo wzrośnie, zwykle kiedy termometr wskazuje powyżej 37,5 podaję dziecku syropek na bazie ibuprofenu milifen, ,według mnie ibuprofen szybciej działa niż paracetamol, a syropek jest skuteczny bo szybko obniża gorączkę i niedrogi