Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Styl życia wpływa na ryzyko zachorowania na raka

Naukowcy znaleźli niepodważalne dowody na to, że nasz styl życia decyduje o tym jakie drzemie w nas ryzyko zachorowania na raka piersi!

Badania pokazuję, że w ponad czterech przypadkach na dziesięć u kobiet, które dotknął rak piersi, można było uniknąć choroby. Jak? Sposobów jest kilka, a składa się na nie cały tak zwany zdrowy styl życia.

Kobieta może uniknąć raka poprzez regularne ćwiczenia fizyczne, ograniczenie spożywania alkoholu, czy też utrzymanie odpowiedniej wagi ciała.

Karmienie piersią także zmniejsza ryzyko rozwinięcia się nowotworu, który w samej tylko Wielkiej Brytanii zabija 12 tys. kobiet rocznie.

"Utrzymywanie prawidłowej wagi przez całe życie i regularne uprawianie ćwiczeń fizycznych zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych takich jak rak piersi, choroby serca, nadciśnienie, cukrzyca i zapalenie stawów" - podsumowała Arlene Wilkie, dyrektor badawczy Breast Cancer Campaign.

Fundacja World Cancer Research Fund zaleca, by zarówno mężczyźni, jak i kobiety, dążyli do utrzymania jak najszczuplejszej sylwetki, jednak bez schodzenia poniżej zalecanej wagi. Prawidłowy wskaźnik masy ciała - określany jako BMI - powinien utrzymywać się w przedziale 18-25.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. online (Gość)

    trzeba sprawdzic :)