Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Sukces Weight Watchers

Często mamy wrażenie, że komercyjne programy odchudzające są skuteczne wyłącznie dzięki magii telewizji. Okazuje się jednak, że Weight Watchers naprawdę działa, a uczestnicy programu chudą dwa razy więcej niż osoby pozostające pod opieką lekarzy pierwszego kontaktu.

Weight Watchers to międzynarodowa organizacja skupiająca się na pomocy osobom otyłym poprzez wdrożenie specjalnej diety opartej na punktach oraz przede wszystkim dzięki regularnym spotkaniom i wsparciu innych uczestników programu.

Z badania opublikowanego przez czasopismo medyczne Lancet wynika, że program Weight Watchers jest skuteczniejszy niż odchudzanie pod okiem lekarza rodzinnego.

772 osoby zmagające się z nadwagą i otyłością podzielono na dwie grupy: pierwsza otrzymała darmowe 12-miesięczne członkostwo w programie Weight Watchers i wstęp na cotygodniowe spotkania; druga miała raz w miesiącu spotykać się ze swoim lekarzem w celu omówienia diety, ćwiczeń i postępów. W ciągu roku, uczestnicy pierwszej grupy schudli średnio 5 kg – ponad 2 razy więcej niż w drugiej grupie.

Autorzy badania i inni eksperci przypisują grupowy sukces Weight Watchers częstszemu, konsekwentnemu wsparciu, które przekłada się na motywację uczestników. A przecież to właśnie motywacja jest w większości przypadków kluczem do sukcesu.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość