Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Światowy Dzień bez Papierosa

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia, 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. To kolejna okazja do tego, by puścić cuchnący, śmiertelny nałóg z dymem.

W przededniu Światowego Dnia Bez Papierosa, Komisja Europejska udostępniła wyniki sondażu dotyczącego nastawienia Europejczyków do nałogu. O ile pocieszająca jest informacja, że 60% obywateli popiera środki mające na celu zmniejszenie widoczności i atrakcyjności wyrobów tytoniowych, a połowa ludności UE nigdy nie paliła, martwi fakt, że 28% obywateli UE w wieku 15 lat i starszych pali, a 70% osób palących i byłych palaczy rozpoczęło palenie przed 18 rokiem życia.

Tradycyjnie, przypominamy kilka materiałów dotyczących skutków palenia i strategii, które mogą pomóc ci rozstać się z nałogiem. Nie licz na to, że będzie łatwo, ale pamiętaj, że walka się opłaci - nagrodą jest wolność, a to jedna z najważniejszych wartości w życiu. Nie pozwól, by rządziła tobą garstka tytoniu zawinięta w bibułkę. To ty decydujesz!

Palenie zabija około sześciu milionów ludzi rocznie. Uświadom sobie, że część tej przerażającej liczby może być twoją zasługą i udziałem. Rzuć palenie... nie od jutra, nie od dnia urodzin, Bożego Narodzenia ani Nowego Roku. Zrób to właśnie dziś.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość