Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Szczęśliwsi śpią po lewej

Czy strona łóżka, po której śpimy może wpływać na naszą zaradność i poczucie szczęścia? Z ankiety przeprowadzonej na zlecenie sieci hotelowej Premier Inn wynika, że tak.

Trudno jednoznacznie określić, co jest przyczyną, a co skutkiem – czy nasza osobowość „każe” nam wybierać daną stronę łóżka, czy może nasz przypadkowy wybór przekształcony w przyzwyczajenie kształtuje nas jako osoby.

Niemniej jednak, ankieta z udziałem ponad 3000 dorosłych osób wykazała, że ludzie śpiący po lewej stronie łóżka są szczęśliwi, pogodniejsi i lepiej przystosowani do radzenia sobie z natłokiem obowiązków niż osoby wybierające stronę prawą.

Prawie 25% z ankietowanych śpiących z lewej strony twierdziło, że ma pozytywne nastawienie do życia (w porównaniu z 18% w drugiej grupie). 2/3 z nich wykazywało też większy spokój w sytuacjach kryzysowych. Jako generalną tendencję wśród śpiących po lewej stronie uznano większą pewność siebie i większe prawdopodobieństwo posiadania stałej pracy.

Śpiący po prawej stronie nie są jednak zupełnie poszkodowani. Choć rzeczywiście częściej budzą się w złym nastroju, statystycznie mogą pochwalić się wyższymi zarobkami niż ich lewostronni „oponenci.”

A może chodziło po prostu o wypromowanie sieci hotelowej? I co z osobami, które śpią na sofie albo wąskim tapczanie?

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość