Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Szkła kontaktowe czy okulary?

Szkła kontaktowe są praktyczne i bardzo wygodne. Sięga po nie coraz więcej osób. Aby jednak były bezpieczne dla naszego oka, należy przestrzegać zaleceń okulisty.

Soczewki kontaktowe korygują różne wady wzroku, od astygmatyzmu i starczowzroczności, po krótko- i dalekowzroczność. Dobiera je okulista, po wcześniejszym przeprowadzeniu standardowych badań. To on ustala ich moc i wielkość, dopasowanie do wady, ale też do wypukłości rogówki, właściwego płynu łzowego, wieku i stanu zdrowia pacjenta, a nawet miejsca i charakteru jego pracy. Od ciebie zależy, czy zdecydujesz się na soczewki jednodniowe (po zdjęciu wyrzuca się je do kosza), miesięczne (nosi się je bez zdejmowania na noc przez miesiąc, a potem wyrzuca), roczne, kwartalne czy dwutygodniowe (nosi się je w ciągu dnia, a zdejmuje na noc). Decydując się na te ostatnie musisz do ich przechowywania używać specjalnego płynu do dezynfekcji, czyszczenia i płukania. Należy go wymieniać nie rzadziej niż raz na miesiąc. Popularne soczewki miękkie wykonane są z hydrożelu przepuszczającego powietrze. Dzięki temu oko się nie męczy.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Mania (Gość)

    Szkła kontaktowe są zdecydowanie wygodniejsze niż okulary. I po nich nie bolą uszy. Ale muszą być dobrze dobrane. Myślałam, że take dobranie do pikuś, ale za pierwszym razem nieźle się przejechałam i zniechęciłam. Ale przy mojej pracy okulary są niewygodne, więc musiałam wrócić do soczewek. Na szczęście trafiłam do OKOAKCENT w Krakowie zapisałam się i trafiłam na super lekarza dr Hanarza, zbadał, wytłumaczył co i jak, dobrał soczewki, wszystko profesjonalnie, jestem zadowolona :)

  2. Gabii

    Ja noszę soczewki od ponad 5 lat i nie narzekam :)

  3. Maciej

    Ja teraz planuję zakup