Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Szkła kontaktowe czy okulary?

Szkła kontaktowe są praktyczne i bardzo wygodne. Sięga po nie coraz więcej osób. Aby jednak były bezpieczne dla naszego oka, należy przestrzegać zaleceń okulisty.

Soczewki kontaktowe korygują różne wady wzroku, od astygmatyzmu i starczowzroczności, po krótko- i dalekowzroczność. Dobiera je okulista, po wcześniejszym przeprowadzeniu standardowych badań. To on ustala ich moc i wielkość, dopasowanie do wady, ale też do wypukłości rogówki, właściwego płynu łzowego, wieku i stanu zdrowia pacjenta, a nawet miejsca i charakteru jego pracy. Od ciebie zależy, czy zdecydujesz się na soczewki jednodniowe (po zdjęciu wyrzuca się je do kosza), miesięczne (nosi się je bez zdejmowania na noc przez miesiąc, a potem wyrzuca), roczne, kwartalne czy dwutygodniowe (nosi się je w ciągu dnia, a zdejmuje na noc). Decydując się na te ostatnie musisz do ich przechowywania używać specjalnego płynu do dezynfekcji, czyszczenia i płukania. Należy go wymieniać nie rzadziej niż raz na miesiąc. Popularne soczewki miękkie wykonane są z hydrożelu przepuszczającego powietrze. Dzięki temu oko się nie męczy.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. Mania (Gość)

  Szkła kontaktowe są zdecydowanie wygodniejsze niż okulary. I po nich nie bolą uszy. Ale muszą być dobrze dobrane. Myślałam, że take dobranie do pikuś, ale za pierwszym razem nieźle się przejechałam i zniechęciłam. Ale przy mojej pracy okulary są niewygodne, więc musiałam wrócić do soczewek. Na szczęście trafiłam do OKOAKCENT w Krakowie zapisałam się i trafiłam na super lekarza dr Hanarza, zbadał, wytłumaczył co i jak, dobrał soczewki, wszystko profesjonalnie, jestem zadowolona :)

 2. Gabii

  Ja noszę soczewki od ponad 5 lat i nie narzekam :)

 3. Maciej

  Ja teraz planuję zakup

 4. natalia6

  Najlepiej skonsultować się z okulistą http://www.medica2000.com.pl/okulisci/ Zarówno okulary jak i soczewki mają swoje plusy i minusy. Soczewek nie widać (co doceniają osoby o większych wadach), nie parują jak szkła. Mimo wszystko to ciało obce w oku. Nie wszyscy mogą nosić soczewki. Czasami oczy łzawią albo pieką. Mimo wszystko to ciało obce w oku. Nie wszyscy mogą nosić soczewki. Trzeba dokładnie dobierać soczewki. Jeśli zapomnimy je zdjąć na noc, rano możemy nic nie widzieć (wszystko zależy, jakie wybierzemy).

 5. Ewonariak

  Ja niestety z przyczyn zdrowotnych nie mogę nosić szkieł kontaktowych - które bardzo lubiłam :( Aczkolwiek znalazłam bardzo ładne oprawki na https://optique.pl/ i jestem zadowolona - przyjemne z pożytecznym - wyglądam stylowo i dobrze widzę :)