Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Szybki lifting twarzy

Upływający czas nie jest niestety łaskawy dla naszej cery. Z wiekiem włókna kolagenu i elastyny stają się coraz słabsze, skóra traci elastyczność, zmarszczki się pogłębiają. Dlatego też od 35 - 40 lat warto zacząć stosować kosmetyki liftingujące. Najlepiej jest kupić całą serię liftingującą - krem na dzień, na noc, pod oczy i serum jednego producenta, gdyż wówczas wszystkie zawarte w nich składniki wzajemnie się uzupełniają.

Wszystkie preparaty liftingujące w swoim składzie zawierają substancje, które czasowo napinają skórę. Najczęściej są to związki wielkocząsteczkowe - polimery. Tworzą one na powierzchni naskórka cienką warstwę, która przez kilka godzin napina i wygładza skórę. Prócz polimerów, kosmetyki te zawierają filtry UV, substancje przeciwzmarszczkowe, pigmenty odbijące światło i substancje nawilżające. Regularne stosowanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek.

Jak nakładać kosmetyki?

Na nosie, policzkach, szyi, dekolcie i czole nakładami kosmetyk kropkami i delikatnie rozprowadzamy. Ważne jest aby skóry nie rozciągać, najlepiej preparat lekko wklepywać. Drugą ważną rzeczą jest dokładne czytanie zamieszczonych do kosmetyków ulotek. Nie każdy kosmetyk nakłada się tak samo. Jeżeli mamy suchą skórę, to pomimo, że kosmetyki fiftingujące zawierają substancje nawilżające, może to nie wystarczyć. W takim przypadku lepiej będzie pierw nałożyć krem, lub też wymieszać krem z preparatem liftingującym.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które potrafią błyskawicznie poprawić wygląd skóry. Do wyboru mamy preparaty modelujące owal twarzy, napinające podkłady, wygładzające bazy pod makijaż, liftingujące maseczki, odmładzające kremy. Jeśli nasza skóra wymaga większej pielęgnacji można co jakiś czas zaaplikować jej ampułki, które szybko poprawią jej wygląd i zregenerują. Można ich także używać w kuracjach co miesięcznych, pozwoli to spowolnić proces starzenia się skóry.

Maseczki najlepiej nakładać dwa lub trzy razy w tygodniu na dobrze oczyszczoną twarz. Na rynku znajduje się sporo maseczek, które nie wymagają zmywania. Po nałożeniu na twarz, czeka się kilka minut (nadmiar wycieramy) i można przystąpić do nakładania makijażu.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość